500 kınalı keklik doğaya salındı

500 kınalı keklik doğaya salındı
Bilecik İl Çevre ve Orman Müdürlüğünce temin edilen 500 kınalı keklik, yaban hayatı geliştirme sahalarından doğaya salındı.

Bilecik İl Çevre ve Orman Müdürlüğünce temin edilen 500 kınalı keklik, yaban hayatı geliştirme sahalarından doğaya salındı.
İl Çevre ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Çevre ve Orman Bakanlığınca tahsis edilen kınalı kekliklerin belirlenen alana voliyer kurularak yerleştirildiği ve doğaya bırakıldığı belirtildi. Merkez av komisyonu kararı yayınlandıktan sonra keklik salımı yapılan yerlerin belirlendiği ifade eden yetkililer, 'Keklik, aynı zamanda birçok tarımsal zararın doğal düşmanıdır. Yaban alanların tarım alanlarına dönüştürülmesi, endüstrileşme, mekanik tarım, tarımda ilaç ve gübrenin aşırı ve bilinçsiz kullanımı, kaçak ve usulsüz avcılığın yaban hayatını olumsuz etkilemektedir. Yaban hayatında yaşanan bozulma tehlikeli seviyelere ulaşmış ve bunun sonucunda birçok bitki ve hayvan türü yok olmuş veya yok olma tehlikesi ile karşı karşıya gelmiştir. Ekosistemdeki bu tehlikeler nedeniyle hem ülkemiz geleceğine hem de evrensel gelecek kuşaklara karşı önemli bir biyoekolojik sorumluluğumuz bulunmaktadır. Gelecek kuşaklar biyolojik varlıkların korunmasını bizlere emanet etmiştir. Gelecek kuşakların doğadaki bu zenginlikleri görebilmelerini sağlamak için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir' bilgilere yer verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com