500 öğrenciye çanta ve kırtasiye yardımı

500 öğrenciye çanta ve kırtasiye yardımı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 500 öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 500 öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.
- Gediz Mustafa Necib Alayeli Anadolu Lisesi (MNA) ile Mustafa Necib Alayeli Çağdaş Eğitim Vakfı kurucusu Rose Maria Carla Alayeli, ilçedeki İlköğretim Okullarının 1 ve 2. sınıflarında eğitim görecek olan 500 dar gelirli öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.
Mustafa Necib Alayeli Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Tahsin Azmioğlu, 2010-2011 Eğitim Öğretim yılı başında yaptıkları eğitim desteği için öğrencilere dağıtılmak üzere Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 500 adet çanta ile çeşitli miktarda kırtasiye malzemesi bıraktıklarını söyledi.
Mehmetçik İlköğretim Okulu'ndan başlatılan çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtımına İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Mustafa Necib Alayeli Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Tahsin Azmioğlu, Mehmetçik İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Alkan ve okul öğretmenleri katıldı.
Malzeme dağıtımından önce bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Mustafa Necib Alayeli Çağdaş Eğitim Vakfı Kurucu Başkanı Rose Maria Carla Alayeli ile Vakıf Başkanı Tahsin Azmioğlu'na eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, 'Bir eğitim sevdalısı olan Rose Maria Carla Alayeli hanımefendi ilçemize kazandırdığı Mustafa Necib Alayeli Anadolu Lisesi ile tüm ilçe halkının gönlünde taht kurmuştur. Kendi kurduğu okula verdiği desteklerle yetinmeyen hanımefendi, diğer eğitim kurumları ve öğrencilerine de destek vermeyi sürdürmektedir. Kendisine eğitim camiası adına teşekkür ederim' dedi.
Konuşmanın ardından, okulun 1 ve 2. sınıflarında eğitim görecek olan 70 dar gelirli öğrenciye birer çanta ile çeşitli türde kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com