"5000 TL Kazandınız Diyenlere İnanmayın"

"5000 TL Kazandınız Diyenlere İnanmayın"
Tüketiciler Derneği Kütahya Şube Başkanı A.ihsan Nazlı, son dönemlerde telefon dolandırıcılığının artamaya başladığına dikkat çekerekti...

Tüketiciler Derneği Kütahya Şube Başkanı A.ihsan Nazlı, son dönemlerde telefon dolandırıcılığının artamaya başladığına dikkat çekerek, tüketicilerin bu tür dolandırıcılıklara kanmamaları için uyarılarda bulundu. Nazlı, ayrıca telefonla arayıp '5 bin TL kazandınız banka heseplarımıza 500 TL yatırın hemem parayı kazanın' diyenlere kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini özellikle belirtti.
Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı konuyla ilgili olarak şu açıklamalarada bulunarak, tüketicilere şu tavsiyelerde bulundu:
'Derneğimize gelen telefon dolandırıcılığı ile ilgili şikayetler sonucunda vatandaşlarımızın bu konularda uyanık olması gerekiyor. Telefonunuza Seda Sayan pepsi yaşatır seni kampanyasından hattınız 150 numara arasında 9'uncu çıkarak 10.000 tl kazandı diyerek gelen mesajlara itibar etmeyin. Çünkü bu şekilde sizi dolandırırlar. Bilgi işlem için verilen bazı telefon numaraları sizi arandığında telefonu açan şahıs size bankamatiğe giderek 1.000 tl verilen hesaba bankamatik ten parayı yatırılması durumunda 10.000 TL hesabınızda diyerek sizi kandıracaktır. Oysaki vatandaş uyanık davranarak 1.000 TL. yi 10.000 tl den kesip tarafıma 9.000 TL gönderin dediğiniz anda yalanı ortaya çıkacaktır. Emniyet Müdürlüğümüzün de bu konularda yapmış olduğu uyarılara istinaden çeşitli dolandırıcılık olayları hala yaşanmakta olup,bu konuda vatandaşlara gelen mesaj veya telefonlara vatandaşlarımızın inanmamaları ve bu uyarıları dikkate almaları gerekmektedir. Vatandaşlarımızın Bu tür basit oyunlara gelmemelerini, kimsenin bu devirde kimseye bedava para vermeyeceğini lütfen unutmayın.'şeklinde çarpıcı açıklamlarada bulunarak, tüketicilerin bilinçli olmasını istedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com