"50'li yaşlardaki kadınlar daha aktif"

"50'li yaşlardaki kadınlar daha aktif"
İngiltere'de yapılan bir araştırmada 50 yaş üzeri kadınların 20'li yaşlardaki kadınlardan daha aktif olduğu ortaya çıktı. Kadınların önemli bir bölümü 20'li yaşlardaki gibi düzenli cinsel ilişkiye girdiği belirtti.
50 yaş üzerindeki kadınların bir önceki nesilden daha mutlu ve daha maceracı olduğu ifade edildi. İngiltere'de yapılan araştırmada yaşlı kadınların beşte biri haftada en az bir kere cinsel ilişkiye girdiğini söylerken, bu 20'li yaşlardaki kadınların oranıyla hemen hemen aynı. 
 
50'li yaşlardaki kadınların yüzde 11'i sevgili bulmak için internet sitelerini kullanırken bu 20'li yaşlarda yüze 15. 
 
Araştırmada 50 yaşı devirmenin kadınlar için olumlu bir dönüşüm olduğu araştırmada ortaya çıktı. Yarısı kendisini mutlu hissediyor ve aynı orandaki kadın partneriyle zaman geçirmeyi tercih ediyor. 
 
Hareket kabiliyeti sınırlanmasına rağmen yaşlı kadınların 20'li yaşlardaki kadınlardan daha aktif olduğu belirtildi. Geçen yıl beşte biri fitness programına başlamış.
 
Yaklaşık dörtte biri 2013'te yeni spor yapmayı deneyeceğini söylüyor. Genç kadınlarda bu oran sadece altıda bir. Online olarak yapılan araştırmada 20 ile 65 yaş arası 1500 kadınla anket yapıldı.
 
Bir iç çamaşırı markasının yaptığı ankette Playtex pazarlama müdürü Marica Carleschi "50'li yaşlardaki kadınları diğer yaşlardaki kadınlardan daha aktif görmek fantastik bir durum. Araştırma yaşamın heyacanlı olduğu ve maceranın 50'lerde de sürebileceğini ispat etti. Kadınlar kendilerini yaşa göre tarif etmemeli" dedi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com