51 öğrenci zehirlendi!

51 öğrenci zehirlendi!
SODES projesi kapsamında oluşturduğu yaz okuluna devam eden Atatürk Anadolu Lisesi'nin öğrencileri zehirlendi...

BATMAN Valiliği'nin 'Daha güzel yarınlara' sloganıyla SODES projesi kapsamında oluşturduğu yaz okuluna devam eden Atatürk Anadolu Lisesi'nin 51 öğrencisi, öğlen yedikleri yemekten zehirlendi. Hastanede tedavi altına alınan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Okulların tatile girmesinden sonra, SODES projesi kapsamında, 75'inci Yıl Toplum Merkezi'nde yaz okuluna devam eden Atatürk Anadolu Lisesi'nin 51 öğrencisi, bugün yedikleri öğlen yemeğinden zehirlendi. Gıda zehirlenmesiyle Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılan öğrenciler tedaviye alındı. Serum takılan öğrencilerin durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri, öğlen ekmek arası tavuk yediklerini belirterek, "Ne olduğunu bilmiyoruz. Yemekten sonra baş ve karın ağrılarımız arttı. Sonra da öğretmenlerimiz bizi doktora getirdi" dedi.

Öğrencileri hastanede ziyaret eden Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Akın ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili İdris Seven, özel bir firmanın verdiği yemeklerin numunelerinin alınarak tahlil edileceğini söyledi.

Özel bir firmanın proje kapsamında farklı merkezlerde eğitim gören 2 bin 500 öğrenciye yemek verdiğini belirten yetkililer, yaz okulunun 20 Haziran'da başladığını ve 10 Ağustos tarihinde sona ereceğini söyledi. Öğrencilerin zehirlenmesi olayı ile ilgili idari ve savcılık soruşturması başlatıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com