57 kişi unutulmadı

57 kişi unutulmadı
Çorum’da 32 yıl önce 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylar sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri tarafından anıldı.
Çorum’da 1980 yılında meydana gelen ve 57 kişinin öldüğü olayları anmak isteyen sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti üyesi yaklaşık 3 bin kişi Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi önünde toplandı.

'29 Mayıs-4 Temmuz 1980 unutmadık, unutturmayacağız' yazılı pankart taşıyan grup Gazi Caddesi güzergahında saat kulesine kadar yaklaşık 2 kilometre yürüdü.

Yürüyüş sırasında, 'Faşizme ölüm, halka hürriyet', 'Katil devlet hesap verecek', 'İnadına özgürlük', 'Çorum’u unutma, unutturma', 'Gün gelecek devran dönecek, katiller halka hesap verecek' gibi sloganlar attı.

Saat Kulesi'nde toplanan grup daha sonra olaylarda hayatını kaybeden 57 kişi için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Daha sonra konuşma yapan Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özer, "Davamız insanlık davasıdır. Eksiklerimize rağmen gelin bir olalım candaş olalım yoldaş olalım" dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com