6 Ay Dediler 6 Yıl Oldu

6 Ay Dediler 6 Yıl Oldu
Doktorların 6 yıl önce '6 aylık ömrün kaldı' dediği Dida Kaymaz vücudunda üç bölgede kanseri yendi. İşte Kaymaz'ın sırrı.

Dida Kaymaz kanser hastalarına umut ışığı oldu. Beş organına yayılan kanser hastalığıyla 'Ancak altı ay yaşarsın' denilen Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı 32 yaşındaki Kaymaz, 6 yılı aşkın süredir verdiği mücadele ile vücudunda üç noktada kanseri yendi. Genç kadın, İtalya'da eski Sağlık Bakanı ve onkoloji Profesörü Umberto Veronesi tarafından yapılan tedavisinin ardından derneğin projesiyle ilgili çalışmaların ilk adımlarını atmak için Adana'ya geldi. İtalya'da 22 günü steril odada geçen kök hücre nakli tedavisi sayesinde kanser hücrelerinin kemiklerine yapmış olduğu metastasın önüne geçildiğini ifade eden Kaymaz, 'Vücudumdaki 5 ayrı organ tutulumundan 3'ünde yüksek başarı sağlandığı görüldü'' dedi.


KIRMIZI ET, ŞEKER YOK

Kaymaz, 'Kırmızı et ve şeker gibi gıdaları tüketmiyorum. Bol oksijenin yanı sıra ozon terapisi de tedavinin parçası' dedi. Alternatif tıptan da faydalandığını anlatan Kaymaz bağışıklık sistemini güçlendirmek için reishi mantarının çayını 5.5 yıldır düzenli olarak tükettiğini söyledi.

ADANA'DA MANTAR ÜRETECEK

Adana'da reishi mantarı yetiştireceklerini söyleyen Kaymaz, 'Kansere karşı doğal ilaç olarak kabul edilen bu mantar cinsinin temin edilmesi çok güç ve pahalı. Mantarı yetiştirip, kanser hastalarına ücretsiz vereceğiz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com