6 ay kocasına yaklaşamayacak

6 ay kocasına yaklaşamayacak
Uzaklaştırma kararı bu kez kadına verildi

Mühendis çiftin boşanma sürecinde mahkeme bu kez kadına kocasına yaklaşmama kararı verdi. 2011 yılında evlenen mühendis Turgut Y. ve Seçil Y. 9 ay sonra şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı aldı. Boşanma sürecinde karısının savcı olan babası sebebiyle polisin kendisini sürekli rahatsız ettiğini ve uzaklaştırma kararı verdiğini söyleyen koca Turgut Y. kendisine karşı yapılan psikolojik şiddeti gerekçe göstererek karısı için uzaklaştırma kararı taleb etti.

Aile Mahkemesi talebi yerinde görerek 04.09.2013’te Turgut Y. lehine ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi’ne dair Kanunu’nun uygulanmasına karar verdi. Buna göre, Seçil Y.’nin 6 ay boyunca eşine yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürme içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, korunan kişiyi iletişim araçları veya sair surette rahatsız etmemesine karar verildi.

Seçil Y. daha önce kocasının Whatsapp'taki durum iletisine yazdığı 'sus kız o...pu' iletisinin kendisine yönelik olduğunu iddia ederek dava açmıştı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com