6 bin lira maaşla taksici alınacak!

6 bin lira maaşla taksici alınacak!
İstanbul'daki taksicilerin büyük bölümü müşteri bulamamaktan ve kazançlarının düşüklüğünden yakınırken 6 bin lira maaşla taksici alınacak.

İstanbul'daki taksicilerin büyük bölümü müşteri bulamamaktan ve kazançlarının düşüklüğünden yakınırken; Beşiktaş'ta, Çırağan Kempinski Oteli'nin hemen karşısında yer alan duraktaki çalışanlar, diğer meslektaşlarının aksine hayatlarından gayet memnun. Öyle ki, İstanbul'un en değerli taksi duraklarından olan Çırağan Taksi, durağa afişle yeni taksiler arıyor. Çırağan önünde çalışacak taksi sahibini 5 bin 500 ile 6 bin TL aylık gelir bekliyor. Durakta çalışacak taksi şoförlerinde ise İngilizce bilme şartı aranıyor. Çırağan Taksi yetkilisi Özgür Elit, durağın özellikle turistlere hitap etmesi nedeniyle çok talep aldığını, ancak İngilizce bilen eleman bulmakta zorlandıklarını söyledi. Elit, İngilizce bilen şoförlerin turistlerle tura çıkma ve gelirini katlama şansı olduğunu da vurguladı.

HER MODEL ALINMIYOR
Şu anda 20 aracın bulunduğu Çırağan Taksi durağına 5 yeni taksi alınacak. Bu taksilerin modellerinde de seçici davranılıyor. Toyota, Doblo, Fiorino ve Megane modellerinden biri olması isteniyor.
 
ÇIRAĞAN OTELİ'NİN KURALLARINA UYACAK
 Çırağan Taksi durağına alınacak taksi şöförlerinin Çırağan Palace Kempinski Oteli'nin kurallarına da uymaları gerekiyor. Bu kuralların arasında her gün tıraş olma, takım elbise giyme (yazın mavi gömlek), yağmur yağdığında kirlenen arabayı hemen temizlemek yer alıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com