6 dakika hareket etmediler

6 dakika hareket etmediler
İlginç eylemler yapan grubun bu seferki adresi Galatasar Meydanı idi...

Dünyanın farklı ülkelerinde aynı anda ilginç eylemlerde bulunan "Courch Surfing" ve "Improv Everywhere" üyeleri bu kez Galatasaray Meydanı'nda bir araya geldi. Geçtiğimiz hafta Levent metrosunda pantolonsuz eylem düzenleyen grup üyeleri Galatasaray'da 6 dakika boyunca kımıldamadan havaya bakarak ilginç bir eylem yaptı

"Courch Surfing" ve adlarını Levent Metrosu'nda pantolonsuz yolculuk eylemiyle duyuran "Improv Everywhere" üyelerinden oluşan 50 kişi Galatasaray Meydanı'nda toplandı. Yerli ve yabancı katılımcılar saat 16.00'da çalan düdükle beraber oldukları yerde gökyüzüne bakar şekilde durdu. Donuk bir vaziyette duranlardan kimi kitap okuyor kimi sevgilisine aşkını ilan ediyordu.

Göstericilerin hareketsiz duruşu İstiklal Caddesi'nde yürüyenler tarafından şaşkınlıkla izlendi. Bazı vatandaşlar eylemcilerin baktıkları yöne doğru dikkatlice bakmayı tercih etti. 6 dakika süren sessiz ve hareketsiz eylem yine çalan düdük sesiyle sona erdi. Katılımcılar, eylemlerinin amacının "birliktelik ve hoş zaman geçirme" olduğunu söyledi.

Courch Surfing ve Improv Everywhere grubunun dünyanın 14 ülkesinde 18 noktada aynı anda eylemi yaptığı belirtildi. 6 dakika süren eylemin görüntülerinin internet ortamında paylaşılacağı öğrenildi. Göstericiler, etkinliklerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirtti.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com