6 polisi yaralayan PKK'lıya rekor ceza

6 polisi yaralayan PKK'lıya rekor ceza
Diyarbakır'da, polis servis aracına bombalı saldırı düzenleyen ve çıkan çatışmada yaralı olarak yakalanan PKK'lıya rekor ceza geldi.

Diyarbakır'da, geçen yıl polis servis aracına bombalı saldırı düzenleyerek 6 polis memurunun yaralanmasına neden olan ve polisle girdiği çatışmada ağır yaralı olarak yakalanan 'lı Beşir Arcagök'e yargılandığı mahkemede rekor ceza verildi.

Son duruşmada mahkemeyi boykot ettiğini söyleyen Arcagök'e 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile ve 30 bin lira para cezası verildi.

Diyarbakır 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak', 'Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs', 'Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurmak ve nakletmek', 'Örgüt faaliyetleri kapsamında resmi belgede sahtecilik' ve 'örgüte üye olmak' iddiaları ile ağırlaştırılmış müebbet ve 261 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan PKK'lı Beşir Arcagök ve ona yardım ettiği belirtilen Agit Gizlenmiş'in davasında karar çıktı.

Duruşma salonunda olay çıkardı

Karar duruşmasında hazır bulunan sanıklar Beşir Arcagök ile Agit Gizlenmiş'e son sözleri soruldu. Arcagök, zafer işareti yaparak, elinde hazırladığı metni okumak istedi, ancak mahkeme izin vermeyince mahkemeyi boykot ettiğini söyleyerek slogan atıp sandalyeleri tekmeledi. Bunun üzerine görevli askerler tarafından ağzı kapatılıp elleri kelepçelenerek duruşma salonundan çıkartıldı.(VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com