6 puan fark kapanır mı?

6 puan fark kapanır mı?
Fenerbahçe, Trabzon'da yarışa tutundu, lider Cim Bom ile puan farkı 6'da kaldı. Şimdi tüm futbolseverler birbirine aynı soruyu soruyor, fikstür elinde puan hesabı yapıyor.

Süper Lig-6 puan fark kapanır mı?

İki hafta önce Galatasaray Bursa’da 2 puan kaybettiğinde Fenerbahçeliler bayram yapmış, ancak Sarı-Lacivertliler de aynı hafta Saracoğlu’nda Sivasspor’a mağlup olmaktan kurtulamamıştı. İlerleyen dönemde Fenerbahçe’nin zorlu fikstürü de göz önüne alındığında Aykut Kocaman’ın öğrencileri için Mersin ve Trabzon karşılaşmaları kader sınavı olarak görüldü. Yeni sistemiyle sahne alan Fenerbahçe, önce Mersin, ardından da Fırtına’yı geçerek lider Aslan ile 6 puanlık farkın açılmasına izin vermedi. Kanarya’nın giderek yükselen formunu da hesaba katan futbolseverler artık bitime 12 hafta kala tek bir soru soruyor: Bu fark kapanır mı?

Derbi avantajı Fener’in

Drogba’lı, Sneijder’li Cim Bom’un ipleri elinde tutma avantajı bir yanda dururken, derbiyi Kadıköy’de oynayacak ve rakibini sıkı takibiyle strese sokacak Fenerbahçe’nin de pes etmeyeceği kesin.

Fenerbahçe yetişemez!

Fenerbahçe’nin en iyi, Galatasaray’ın ise futbol değerleri olarak sıkıntılı kabul edildiği şu dönemde dahi eğer arada 6 puan fark varsa bundan sonra da o fark yine olacak demektir diye düşünüyorum. Uzun lafın kısası; Fenerbahçe’nin Galatasaray ile arasında olan puan farkını kapatabileceğini hiç ama hiç zannetmiyorum.

Oğuz Dizer

Kapanabilir ama...

Görüntü itibariyle fikstür avantajı Galatasaray’da olmasına rağmen ligde alınan dengesiz sonuçlara bakarak ortada kapanmayacak bir fark olmadığını söyleyebiliriz. Tabi bu noktada Fenerbahçe’nin bundan sonraki süreçte Galatasaray’ın kayıplarını değerlendirmesi de şart.

Can Çobanoğlu

Sadece 6!

Henüz 12 hafta ve alınabilecek 36 puan olduğuna göre, en azından matematiksel olarak, 6 (altı) puanlık fark tabii ki kapanabilir. Bunun için öncelikle liderin puan kaybetmesi gerekir, ki sezonun geride kalan kısmına bakınca, bu olasılığın yüksek olduğu görülecektir. Deplasmanda kazanmaya başlayan Fenerbahçe’nin içerideki en önemli handikapı ise, tribünlerdeki İrlandalı kitledir! Onların yarattığı olumsuz baskı ve oluşabilecek tepki endişesi, son dönemdeki iç saha kayıplarının ilk nedenidir.

Tamer Bağlan

Neden olmasın?

Kapanabilir... Kendi aralarında bir maç var. Zaten bununla 3 puan inebilir. Derbilerde ev sahibi takımlar favoridir. Her ne kadar iki takım da son haftalarda formda ve kazanıyor olsalar da ligin başından beri hangi takımın nerelerde puanlar kaybettiği hafızalarda. Dolayısıyla mümkündür.

Mehmet Demirkol
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com