6 saatte 55 ünite kan bağışı yapıldı

6 saatte 55 ünite kan bağışı yapıldı
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, Kütahya Kızılay Kan Bağış Merkezince başlatılan kan bağışı kampanyasında 6 saatte 55 ünite kan bağışı yapıldığı bildirildi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, Kütahya Kızılay Kan Bağış Merkezince başlatılan kan bağışı kampanyasında 6 saatte 55 ünite kan bağışı yapıldığı bildirildi.
Kızılay Kan Bağış Merkezince Belediye Düğün Salonunda başlatılan ve 6 saat süren kan alma işlemleri sonunda müracaat eden 60 kişiden durumu uygun görülen 55 kişiden kan alımı yapıldı.
Kan bağışı konusunda Hisarcık ilçesinin seçkin ilçeler arasında bulunduğunu vurgulayan Dr. Mahmut Ulusoy,”Kütahya Kızılay Kan Bağış Merkezi olarak kan bağışı için Hisarcık ilçesine her geldiğimizde ortalama 50 ünite kan alıyoruz. Biz kan bağışı konusunda Hisarcık'tan çok memnunuz. Kan, tek kaynağı insan olan çok değerli bir ilaçtır. Tek kaynağının insan olması ve ihtiyaç duyulduğunda yerine kullanılabilecek bir yedeğinin olmaması, kanın ve kan bağışlamanın önemini son derecede arttırmaktadır. Kan verince, kan yapan organlar uyarılır ve kan yapmaya sevk edilir, kan hücreleri yenilenir, insan psikolojik olarak rahatlar, kendini huzurlu hisseder, daha sonra kendisine kan verilmesi gerektiğinde bunu yapacak insanların çıkacağını düşünerek güven duyar. Her kan bağışlayana kan grubu, kan sayımı ve kan yoluyla bulaşan hastalıklarla ilgili tarama testleri uygulanır. Gönüllü bağışçılardan alınan kan, güvenli kan olduğundan kan yoluyla hastalık bulaşması da daha az olmaktadır. Sonuç olarak gönüllü bağışçıların sayısının artması, toplumun sağlık düzeyi üzerine olumlu etki yapmaktadır. Yılda iki kez kan vermek, vücudu yeniler. Kızılay ve şahsım adına kan bağışına destek saygıdeğer tüm ilçe halkına çok teşekkür ediyorum. Kütahya Kızılay Kan Bağış Merkezi olarak önümüzdeki 22 Ekim Cuma günü Hisarcık Meslek Yüksek Okulunda da kan alımı yapacağız ' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com