6 yıl önce buraya gömmüşler

6 yıl önce buraya gömmüşler
Öldürülen genç kızların sadece kemikleri bulundu

Tekirdağ'da 6 yıl önce ortadan kaybolan kızların kemikleri iskelede gömülü çıktı. Üniversite sınavı öncesi stres atmak için dışarı çıkan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan 19 yaşındaki Meral Yapıcı ile 17 yaşındaki Nefise Kıran’ın kemikleri sahilde gömülü bulundu. Kendilerinden geriye sadece kemiklerin kaldığı genç kızları kimin ve neden öldürdüğü araştırılıyor.

Tekirdağ’ın Şarköy’de İlçesi’nde oturan Meral Yapıcı, 2007 yılında gireceği üniversite sınavı öncesi arkadaşı Nefise Kıran ile kent merkezine anneannesinin yanına geldi. Dışarı çıkan kızlardan haber alınamayınca aileler durumu polise haber verdi. Yapılan aramalara rağmen kızlar bulunamayınca soruşturma kapandı. Tekirdağ polisinin geçtiğimiz günlerde tekrar arşiv doayaları incelemesiyle tekrar açılan dosyada bu sefer sonuca ulaşıldı.

Ailelerin tekrar ifadesini alan ve cep telefonu sinyallerini inceleyen polis son sinyalin 14 Haziran 2007 günü Tekirdağ Beyazköy mevkiinden geldiğini tespit etti. Tespit edilen mevkide Meral Yapıcı'nın dedesine ait bir bağ evi olduğunu öğrenen polis evde arama yaptı. Duvarlardfa silinmiş kan izleri tespit eden emniyet güçleri yapılan geniş çaplı arama ve kazı işlemlerinde evin yakınındaki iskelede genç kızlara ait kemik parçaları buldu.

ACILI BABA HALA UMUTLU

Yapılan DNA testleriyle kesinleşen sonuçlara rağmen kızı için hala umutlu olan baba  Metin Yapıcı'nın sözleri yürekleri parçaladı. Umutlu baba; "Kızım evden ayrıldı ve kız arkadaşıyla birlikte ortadan kayboldu. Kızımı bulmak için tüm yetkili mercilere başvurduk ama bir sonuç alamadık. Şu anda polis ekipleri babama ait evde arama yapıyor. Çene kemiği bulundu. Ama ben hala umudumu yitirmedim. Kızım belki yaşıyor" dedi.

Katilleri bulmak için çalışmalar başlatan polis kızların bağ evinde öldürüldükten sonra iskeleye taşınarak gömüldüğü ihtimali üzerinde duruyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com