6 yılda 25 Milyonluk Yatırım!

6 yılda 25 Milyonluk Yatırım!
AK Parti Simav İlçe Teşkilatında partililerle bir araya gelen Nazlı, düzenlediği basın toplantısında Kütahya İl Genel Meclisi'nin geçmiş 6 yıllık süreçteki icraatlarını anlattı..

2004 yılından bu yana geçen 6 yıllık süreçte Simav'ın köylerine eğitim, sağlık, tarım başta olmak üzere yol, içme suyu, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmaları için toplam 25 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini ifade eden Şükrü Nazlı, köylerin kanalizasyon meselesinin yüzde 93'lük kısmının tamamlandığını, 69 köyün içme suyu depolarına otomatik klorlama sistemi kurarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Simav'da köy yolları, kanalizasyon ve içme suyu sorunlarının tarih olmaya başladığını, köylerin kilitli beton parke taşı, çocuk oyun alanları ve çevre düzenlemeleriyle tanıştığını, suya hasret tarım arazilerinin suyla buluştuğunu, köylerde bir yandan insanları çamurdan kurtarırken diğer yandan gelirini artıracak projeler hayata geçirdiklerini, Koyunoba ve Kiçir'de olduğu gibi kırsal kalkınma projeleriyle çiftçinin olduğu yerde istihdamını ve ekonomik kalkınmasını hedeflediklerini ifade eden Nazlı, “İl Genel Meclisimiz kendi görev alanına giren hizmet alanlarında Simav ilçemize birçok hizmetler yapmakta yeni eserler kazandırmaktadır. Ak Parti olarak yerel yönetimlerde iktidara geldiğimiz 2004 yılından bugüne Simav'a yaptığımız yatırımların toplam değeri 25 Milyon TL.dir. Bu yatırımlar sadece İl Özel İdaresi, Köydes ve İller Bankası kaynaklarıyla yapılan yatırımlardır. Bunların dışında Merkezi yönetimden aktarılan kaynaklardan da çok sayıda yatırım Simav'a yapılmıştır” diye konuştu.
Dağardı Grup İçme Suyu projesinin İller Bankası desteği ile yakında gerçekleştirileceğini, sulu tarım hedeflerinde önemli noktaya geldiklerini dile getiren Şükrü Nazlı, “Efir göleti kısa bir süre sonra bitecek. Aksaz göletinin tamiratı bitti, sulama sistemi bağlandı. Karapınar Sulama Göleti Devlet Su İşleri tarafından yapılacak. Olmazsa sulama gölet Kütahya İl Özel İdaresinin kaynaklarıyla yapılacak. Bunun yanında kısa bir süre önce ilimize gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek İl Özel İdaremizin 2010 yılı bütçesi olan yaklaşık 3 milyon 700 bin lirayı bir kat daha artıracaklarını müjdeledi. Bu gerçekleştiğinde 2010 yılı hizmet ve yatırımlarımız da bir kat daha artmış olacak” şeklinde konuştu.
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı'nın AK Parti İlçe Teşkilatında düzenlediği basın toplantısında AK Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı ile İl Genel Meclisinin 5 Simavlı üyesi de hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com