60 aileye kıyafet yardımı

60 aileye kıyafet yardımı
Uşak Alevi Kültür Derneği, maddi durumu iyi olmayan 60 aileye Kurban Bayramı nedeniyle kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunacak. Dernek Başkanı Fikret Sağdemir, kendi imkanlarıyla temin ettikleri kıyafetlere ihtiyaç sahibi ailelere teslim edeceklerini sö

Uşak Alevi Kültür Derneği, maddi durumu iyi olmayan 60 aileye Kurban Bayramı nedeniyle kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunacak. Dernek Başkanı Fikret Sağdemir, kendi imkanlarıyla temin ettikleri kıyafetlere ihtiyaç sahibi ailelere teslim edeceklerini söyledi.
Yaklaşık 3 ay önce faaliyete geçen Uşak Alevi Kültür Derneği, Kurban Bayramı'nda 60 ihtiyaç sahibi aileyi sevindirecek. Derneğin amacının sosyal yardımlaşmayı arttırmak ve alevi vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek olduğunu belirten Dernek Başkanı Fikret Sağdemir, “İhtiyaç sahibi ailelerimizi sevindirmek amacıyla kıyafet ve ayakkabı yardımı yapacağız. Bundan sonra da sosyal yardımlaşmaya önem vereceğiz” dedi.
Uşak'ta yaklaşık 15 bin alevi vatandaşın yaşadığını ve 3 ayda 330 alevi vatandaşın derneğe üye olduğunu söyleyen Fikret Sağdemir, “ Kentte yaşayan alevi vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmak, yerel yöneticilerin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini almak amacıyla derneği faaliyete geçirdik. Kısa süre içinde hem üye sayımızı arttırdık hem de önemli organizasyonlar yaptık. Bu yıl geniş katılımlı bir aşure etkinliği düzenleyeceğiz. Alevi vatandaşların en büyük sorunu kentte ibadet edebilecekleri bir Cem Evi'nin olmaması. Cuma pazarı yakınlarında bir yer tespit ettik. 2 bin 700 metrekarelik bu arsayı dernek olarak satın alıp Cem Evi inşa edeceğiz. Uşak Belediyesi ve valilik Cem Evi inşa edilmesi için bize destek olacaklarını bildirdi” dedi.
Kentte yaşayan alevi vatandaşların eğitimine de önem vereceklerini düzenleyecekleri çeşitli etkinliklerle ihtiyaç duyulan konularda kurslar düzenleyeceklerini de bildiren Fikret Sağdemir, “Alevi vatandaşlarımızda işsizlik oranı daha yüksek. Gençlerin iş bulabilmeleri için mesleki eğitim kursları düzenlemeyi hedefliyoruz. İşsizlik sorununu çözebilirsek kentteki sosyal adalet ve refah seviyesi artar. Yerel yöneticilerin alevi vatandaşlarımızın sorunlarına duyarsız kalmamasını istiyoruz. Bu vesile ile tüm Uşak halkının Kurban Bayramı'nı tebrik ediyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com