60 yaşında 4. üniversite

60 yaşında 4. üniversite
Sakarya Üniversitesi’nin 2012-2013 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreninde en dikkat çeken ismi 60 yaşındaki Hasan Olgun isimli öğrenci oldu.

Sakarya Üniversitesi’nin 2012-2013 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreninde en dikkat çeken ismi 60 yaşındaki Hasan Olgun isimli öğrenci oldu. Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çeviri Bilimleri Bölümü ile 4. üniversitesini bitiren Olgun, bundan sonra Hukuk Fakültesi’nde okumayı hedefliyor.

Sakarya Üniversitesi’nin 2012-2013 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreni Atatürk Stadında gerçekleştirildi. Törenin en dikkat çeken ismi 60 yaşındaki Hasan Olgun, Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çeviri Bilimleri Bölümünü onur belgesiyle bitirdi. İlerleyen yaşına aldırmadan okuma aşkından hiçbir şey kaybetmeyen Olgun, bundan sonra Hukuk Fakültesi okumak için tekrar sınavlara gireceğini söyledi. Daha önce Marmara Üniversitesi İlahiyat ve aynı üniversitenin Diş Hekimliği Fakültelerini bitirdiğini anlatan Olgun, “2009 yılında bu bölüme girdim. Yeğenlerimi üniversiteye çalıştırırken, ’hadi kızım bende gireceğim’ derken kendimi üniversitede buldum. 5 yıllık bir okulu 3 buçuk yılda bitirdim. Bu arada yetmedi, rahat durmadım hani bir slogan var, ’boş durmak yok yola devam’ hesabı bir de Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdim” dedi.

Gençlere de tavsiyelerde bulunan Olgun, “Ciddi bir eğitim ve öğretimden geçmek suretiyle bilime ve sanata yatırım yaparak gelişmişlik yolunda adım adım ilerleyen ve hayli mesafe alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği o muasır medeniyetler seviyesine koşarcasına giderek, yol alarak modern eğitim kurumlarımızla, üniversitelerimizle bugünlere gelerek yüksek ahlaki değerlere sahip öğrenciler ve bireyler yetiştirerek vatana ve millete hizmet etmek lazım diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Genç mezunlarla da sohbet eden Olgun, kendisini 60 yaşında ihtiyar delikanlı olarak nitelendirerek, gençlerin kendisini örnek almasını istedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com