601 köy yolu ulaşıma kapandı

601 köy yolu ulaşıma kapandı
Kar yağışı ve tipi Sivas ve Tunceli'de ulaşımda aksamalara yol açıyor.

Sivas genelinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle toplam 451 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Olumsuz hava şartları nedeniyle 4 köye de elektrik verilemediği belirtildi. Tunceli genelinde etkili olan kar yağışı sonrasında 150 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti. Bu arada Sivas-Malatya karayolunun Yağdonduran mevkisinde etkili olan tipi ve sürgün nedeniyle yol trafiğe zaman zaman kapatılıyor.

Sivas Kriz Merkezi'nden alınan bilgiye göre, kent genelinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle toplam 451 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Mursal il yolu ayrım-Divriği-Arapkir devlet yolu, Suşehri-Şerefiye-Zara il yolu, Ulaş-Kangal ayrım-Deliktaş il yolu, Suşehri-Refahiye ayrım-İmranlı il yolu, Sivas- Karaçayır- Kurtlapa il yolu, Şarkışla-Altınyayla-Ulaş-Gürün Ayrımı il yolu, Yıldızeli-Çırçır il yolu, Şarkışla-Pınarbaşı devlet yolu, Kangal-Balıklı Kaplıca il yolu, (Kangal-Gürün) ayrım-Kuşyakası il yolu, Altınyayla-Kangal il yolu, (Kangal-Divriği) ayrım-Mursal il yolu, (Sivas-Yıldızeli) ayrım-Direkli-Bedirli-Hanlı devlet yolunun da ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

4 köye de elektrik verilemiyor
İl Özel İdare ve karayolları ekiplerinin yol açma çalış malarını sürdürdüğü kaydedildi. Olumsuz hava şartları nedeniyle 4 köye de elektrik verilemediği belirtildi.

Büyük araçların geçişine izin verilmiyor
Bu arada Sivas-Malatya karayolunun Yağdonduran mevkisinde etkili olan tipi ve sürgün nedeniyle yol trafiğe zaman zaman kapatılıyor. Bu bölge ile Sivas-Kayseri karayolunun Koyuncu rampası ve Kayadibi mevkisine büyük araçların geçişine izin verilmiyor.

Bazı araçların Yağdonduran mevkisinde tipi nedeniyle kontrolden çıkarak kara saplandığı gözlendi. Trafik ekipleri Ulaş ilçe girişi ile Kovalı mevkisinde uygulama yaparak, sürücülere uyarılarda bulunuyor. Geçişlerine izin verilmeyen çok sayıda sürücü de tesislerde yol şartlarının normale dönmesini bekliyor.
Sivas'taki yüksek bölgelerde bulunan bazı karayollarında da kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi.

Tunceli

Tunceli İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Şimşek, il genelinde etkili olan kar yağışı sonrasında 150 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti. Yolların ulaşıma açılması için karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını aralıksız yürüttüğünü ifade eden Şimşek, "Karla mücadele ekiplerimiz, devam eden kar yağışı ve yer yer meydana gelen tipiye rağmen çalışmalarını 24 saat aralıksız yürütüyor. Ekiplerimiz öncelikli olarak, hastası olan, cenazesi olan, elektrik verilemeyen ve grup köy yollarını ulaşıma açıyor. Fakat etkili olmaya da devam eden kar yağışı ekiplerimizin çalışmasını güçleştirdiği gibi ula şıma açılan köy yollarını kısa sürede kapatıyor" dedi.
Şimşek, karla mücadele çalışmasının tüm kö y yollarını ulaşıma açılıncaya kadar aralıksız yürütüleceğini sözlerine ekledi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com