620 AKP’li bürokrat çalışmadan maaş alacak

620 AKP’li bürokrat çalışmadan maaş alacak
AKP’nin bir kayırma operasyonu daha ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bakanlığa kendi adamlarını yerleştirdi. Ancak işsiz kalan 620 bürokratı da AKP’li oldukları için mağdur etmeyerek maaşlarını ödemeye devam etti.

İşte Saygı Öztürk’ün ortaya çıkardığı AKP’nin çirkin yüzü…
 
“AKP’nin Milli Eğitim Bakanları Hüseyin Çelik ve Nimet Çubukçu döneminde üst görevlere getirilen kim varsa, Ömer Dinçer hemen tamamını tasfiye etti. Şimdi eğitimle ilgisi olmayanlar üst görevlere getiriliyor.”
 
“Müsteşar Yardımcısı Recep Işıl alındı, yerine Bakan’ın okul arkadaşı Zübeyir Yılmaz getirildi. Personel Genel Müdürlüğü’ne, Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü kaymakam kökenli Hikmet Çolak atandı. Şimdi kadrolaşma tam gaz devam edecek. Geçen hafta 59 ilin Milli Eğitim Müdürü merkeze çekildi. Ne yapmış bu müdürler? Üstelik yerlerine atananlar onlardan daha üstün niteliklere mi sahip? Hayır. Bir gün bile öneticilik görevleri olmayanlar, Eğitim Bir- Sen Sendikası’nı üyeleri olduğu için müdürlüklere atanıyorlar. Kıdem, liyakat başarı sadece sözde kalıyor.”
 
“Onlar, kısa süre öncesine kadar Milli Eğitim Müsteşar Yardımcısı, Genel Müdür, Yardımcısı, Daire Başkanı, Şube Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürüydü. Yeni yapılanmada kendilerine bir görev verilmedi ve ‘şahsa bağlı kadro’ yani önemli hak kayıpları olmadan, ama hiçbir iş yapmadan emekli oluncaya kadar bakanlık mensubu olarak kalabilecekler. Bakanlığın Beşevler semtinde bulunan dispanserinin bazı katları ‘toplama kampı’ olarak belirlendi. Erken gelen bir koltuk bulursa oturuyor.”     
 
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com