633 gün sonra gelen özgürlük

633 gün sonra gelen özgürlük
633 gün sonra girdiği makam odasında karşılandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, davada yargılanan ve adli kontrolleri kalkan bürokratlarıyla belediyeye giderek sevincini çalışma arkadaşlarıyla paylaştı.

Kocaoğlu, 2 Mayıs 2011 yılında başlayan operasyonda 100 kişinin tutuklandığını, birçoğunun cezaevine girip çıktığını, bugünkü duruşmada herkesin serbest kaldığını belirterek şöyle konuştu:

"Özgürlüklerine kavuştular. Beş arkadaşımızın yurt dışına çıkma yasağı var. Yarından itibaren sizlerin arasına dönüyorlar, çalışmaya kaldığımız yerden hep birlikte devam ediyoruz. Bu arada İzmir Büyükşehir Belediyesi, tüm çalışanlarıyla beraber ne kadar dürüst olduğunu, ne kadar ülkesini kentini sevdiğini, ne kadar şaibesiz olduğunu, servet beyanlarının ne kadar düzgün olduğunu, hiçbir hileye hurdaya, zenginleşmeye karışmadığını bu operasyonla sadece İzmir'e değil, sadece Türkiye'ye değil, tüm dünyaya ilan etmiş duyurmuş oldu. Bu birinci en büyük aşama. Tutuklamalar, bırakmalar, ev hapisleri. Biz önümüzdeki günlerde beraat ederek hakkımız olan sonuca ulaşacağız. Bu sonuç bizi daha da yüreklendirecek, daha da güçlendirecek. Daha da çok çalışmamızı sağlayacak. Ama bize bunu yapanlar 21.5 aydır bize işkence çektirenler inşallah utanırlar."

KOLTUĞUNA OTURAMADI

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç, 633 gün sonra girdiği makam odasında, çalışma arkadaşları tarafından sevinçle karşılandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç, cezaevinde geçirdiği süre için, "Kimsenin başına gelmesin çok zor çok sıkıntılı çok acı. Acıyı içimize atmadık, zaman zaman paylaştık" dedi. Genç, makamında koltuğuna oturmadı. Çalışma arkadaşlarının ısrarı üzerine "Denizi görmek istiyorum. Pazartesi günü işe başlayacağım. Sabah 08.00'de kalkmak benim için zor olacak. Malum dengesizlik var" dedi. Genç. Cezaevinden çıktıktan sonra uzun yürüyüşler yapacağını belirterek, en çok haksızlığa tahammül edemediğini ifade etti. Genç, "21 yıllık çalışma hayatımda 21 ay izin kullanmış oldum. Devlet hem maaşımı verdi, hem yan gelip yattım" diyerek, espri yaptı. Genç, cezaevine girmenin haksızlık olduğuna dikkat çekerek, "Eğer bizim bir suçumuz olsaydı belediye uluslararası arenada itibarlı olmazdı. Uluslararası kuruluşlar 'mali yapısı çok güçlü bir kurum' demezdi. Bu sonuç, hileyle hurdayla işimiz yok demektir. Ama bunların da yaşanması lazımmış tecrübe etmiş olduk. Buruk bir sevinç içindeyim. Türkiye'de aydınların bir bir yok edildiğini bir ortamda mumcu suikastının 20. yıldönümünde özgürlüğe kavuşmak çok mutlu etmiyor. İçimiz yanıyor. Böyle bir ortamda kişisel sevinçlerin anlamı olmuyor" dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com