"66 yaşında aşk başkadır !"

66 yaşında aşk başkadır !
Eşini kaybeden emekli hemşire Firdevs Yıldırım ve eşinden boşanan emekli öğretmen Mustafa Ergeldi huzurevinde kesişen yollarını nikahla birleştirerek ikinci baharı yaşamaya başladı

İZMİR (AA) - EFSUN YILMAZ - Eşini kaybeden emekli hemşire Firdevs Yıldırım ve eşinden boşanan emekli öğretmen Mustafa Ergeldi, huzurevinde kesişen yollarını nikahla birleştirerek ikinci baharı yaşamaya başladı. 

Manisalı Firdevs Yıldırım ve Safranbolulu Mustafa Ergeldi, AA muhabirine, uzun yıllar farklı şehirlerde yaşadıklarını, 60 yaşından sonra yalnız kaldıklarını, Narlıdere Huzurevi Yaşlık Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yerleşme kararı aldıklarını anlattı. 

Emekli hemşire Firdevs Yıldırım, eşini kaybettikten ve oğlunu evlendirdikten sonra yerleştiği huzurevinin etkinliklerinde Mustafa Ergeldi ile tanıştığını, evlenme kararı aldıklarını söyledi.

Evliliğin ilk dönemlerinde huzurevi dışındaki tanıdıklarının tepkisinden çekindiğini ve bir süre sakladıklarını ifade eden Firdevs Yıldırım, şimdi ise sabahları "günaydın" diyebileceği bir hayat arkadaşına kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getirdi.

Nişan yüzüklerini 23 Nisan 2013'te taktıklarını ve eylül ayında da evlendiklerini anlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Benim tansiyon ve kemik erimesi rahatsızlıklarım var ama biz hastalıklarımızı konuşmuyoruz. Allah'a şükrediyorum. Huzurevindeki arkadaşlarımızdan evlendiğimizi hiç saklamadık. Onlar zaten bizi birbirimize yakıştırıyordu hatta bizi 'çifte kumrular' olarak adlandırdılar. Huzurevi yöneticilerinin katıldığı bir oda nikahı ile evlendik. Biz zaten birbirimize yakışıyorduk. Her şeyin bir zamanı var. İkinci baharı yaşamak güzel. Çocuklarımız büyüdü, sorumluluğumuz kalmadı. Huzurevinde kalmayı sürdürüyoruz ve mutlu bir hayat sürüyoruz."

- "Evlenmemizin şart olduğunu söyledi"

Emekli Türkçe öğretmeni Mustafa Ergeldi, 3 çocuk ve 5 torunuyla mutlu bir hayatı olduğunu, ilerleyen yaşlarında da sakin bir hayat için huzurevine geldiğini belirtti.

Huzurevinde arkadaşlık eden, etkinliklere birlikte katılan kadın ve erkeklerin olduğunu söyleyen Mustafa Ergeldi, "Firdevs, arkadaşlığımız ilerleyince, evlenmemizin şart olduğunu söyledi. Burada arkadaşlık yapanlar var ama 'ben o tür bir arkadaşlık düşünmüyorum' dedi. Biz de evlendik. Sevgi olmayınca birliktelik olmaz. Biz birbirimizi bulduk. Sevgiyi birbirimizde yakaladık" dedi.

Prostat sorunu olduğunu ancak sağlık problemleri yerine hayatın güzellikleriyle ilgilendiğini ve "anı yaşamaya gayret ettiğini" söyleyen Ergeldi, "Huzurevi unutma evi gibi. Dışarıda olanlar buraya gönderdiklerini unutuyor, buradakiler de anılarını unutuyor ama biz birbirimizi unutmuyoruz" diye konuştu.

Ergeldi, 60 yaşından sonra sevginin önemini daha iyi anladığını ve eşine sık sık "seni seviyorum" dediğini de ifade eden Mustafa Ergeldi, doğum günü için eşine yazdığı şiiri çiçeklerle hediye ettiğini, gelecek yıllarını da mutluluk ve sağlıkla geçirmeyi istediğini ifade etti. 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com