7 ay sonra tecavüze uğradığını iddia etti

7 ay sonra tecavüze uğradığını iddia etti
Eski çalışma arkadaşından 7 ay sonra şikayetçi oldu

Eski çalışma arkadaşının kahvesine ilaç koyup uyuttuktan sonra kendisine tecavüz ettiğini, tecavüz görüntülerini ailesine vereceği tehdidiyle de, şirket yetkilisinin imzasını taklit edip, gerçeğe aykırı bordro düzenleyerek, kendi adına bankalardan kredi çektirdiğini öne süren 23 yaşındaki S.F.B., olaydan 7 ay sonra şikayetçi oldu.

Genç kızın şikayeti üzerine gözaltına alınan 36 yaşındaki M.Ö. çıkarıldığı mahkemece 'delil yetersizliğinden' serbest bırakıldı.

S.F.B, karakoldaki ifadesinde, Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O'da Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü'nde öğrenciyken, bir yakınının aracılığıyla geçen Haziran ayında Antalya'ya çalışmak üzere geldiğini belirterek, başından geçenleri şöyle anlattı:

"M.Ö. ile tanıştım. Genel koordinatör olarak çalıştığı, internetten yayın yapan bir yerel televizyon kanalında editör olarak çalışmam için 1250 lira maaş teklif etti. Kabul ettim. Ailem Mersin'de yaşadığı için kalacak yerim yoktu. M.Ö. ev kiralayana kadar kardeşi ve annesiyle birlikte yaşadığı evde kalabileceğimi söyledi. Ben de kabul ettim. Bir akşam kahve teklif ettiler, içtim. Sonra odama çıktım, kitap okurken uyumuşum. Meğer kahveme uyku ilacı koymuşlar. Sabah uyandığımda çırılçıplaktım. M.Ö. de yanımda çıplak uyuyordu. Ağlamaya başladığımda M.Ö. her şeyi videoya çektiğini ve aileme göndereceğini söyleyerek beni tehdit etti. Kredi kartımı aldı ve geri vermedi. O geceden sonra bana 5 kez daha tecavüz etti. Tüm bunlara elindeki görüntüler yüzünden boyun eğdim. İşyerimizin genel müdürü Hülya Y.'nin imzasını taklit ederek, adıma, gerçek maaşımdan daha yüksek bir rakam yazdığı bordroyu göstererek, bankadan 5 bin lira kredi çekti. Bankaya birlikte gittik. Parayı ve kredi kartını kendisine verirsem görüntüleri vereceğini söyledi. Dediğini yaptım, ancak görüntüleri vermedi."

ŞİRKET MÜDÜRÜ DE ŞİKAYETÇİ OLDU

S.F.B. Mersin'den, M.Ö. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmak üzere geldiği Antalya'da eski işyerine de uğrayarak, tecavüz ve sahte bordro düzenlenerek, adına kredi çekilmesi olayını işyerinin genel müdürü Hülya Y.'ye anlattı. İmzasının taklit edilip, şirket kaşesi kullanılarak, bir çalışan adına bankadan kredi çekildiğini öğrenen Hülya Y. de M.Ö. hakkında şikayetçi oldu.

Geçen hafta gözaltına alınan M.Ö. çıkarıldığı mahkemede, tecavüz iddiasıyla ilgili olarak delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Sahte bordro düzenlenmesi iddiasıyla ilgili olarak ise Hülya Y.'nin suç duyurusundan sonra, bankalardan belgelerin isteneceği, gerek görülürse ayrıca soruşturma açılacağı belirtildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com