7 bin 419 öğrenci sınava girecek

7 bin 419 öğrenci sınava girecek
Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, 6-7 Haziran tarihlerinde yapılacak Seviye Belirleme Sınavına il genelinde (SBS) 7 bin 419 öğrencinin katılacağını söyledi.

Recep Düzgün, düzenlediği basın toplantısı ile SBS ve yeni eğitim öğretim sezonu için uygulanacak kayıt sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlköğretim okullarına kayıtların bakanlık tarafından Ulusal Adres Veri Tabanı'ndaki bilgilere göre yapılacağını söyleyen Düzgün, velilerin çocuklarının hangi okula kayıt edildiğini 29 Haziran tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden ve en yakın ilköğretim okullarından öğrenebileceğini ifade etti. Okul idarecilerinin öğrencilerin adreslerini doğrulamak amacıyla velilerden elektrik, su, telefon gibi abonelik sözleşmeleri ile tapu kaydı gibi belgeleri isteyebileceğini de söyleyen Düzgün, yeni sistem sayesinde ön kayıt yaptırma, kayıt parası ve form doldurma gibi uygulamaların ortadan kalkacağını dile getirdi.
Türkiye genelinde hafta sonu yapılacak seviye belirleme sınavına Uşak il genelinde 7 bin 419 öğrencinin katılacağını da açıklayan Recep Düzgün, “İl merkezi, Eşme ve Banaz ilçelerimizde 11 okulumuzda seviye belirleme sınavı yapılacak. 6 haziran Cumartesi günü 8. sınıflar için 11 okulumuzdaki 198 salonda 3 bin 693 öğrencimiz sınava girecek. 7 Haziran günü ise yine 11 okul ve 198 salonda 3 bin 726 öğrencimiz sınava girecek.
Sınavlar saat 10.00 da başlayacak. Yerleştirmeler ise seviye belirleme sınavı puanlarına göre 13-17 Temmuz 2009 tarihleri arasında yapılacak. Sınava girecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com