7 bin 715 yeşil kartlı var

7 bin 715 yeşil kartlı var
Afyonkarahisar'da 2009 yılı ilk altı aylık dilimde yeşil kart alan kişi sayısı 7 bin 715 olarak açıklandı.

Afyonkarahisar'da 2009 yılı ilk altı aylık dilimde yeşil kart alan kişi sayısı 7 bin 715 olarak açıklandı.

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Yataklı Tedavi Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Deniz Fırat, il genelinde yeşil kart için başvuran 9 bin 412 kişiden, 7 bin 715 kişinin yeşil kart aldığını söyledi. Afyonkarahisar merkezinde yeşil karta başvuran 2 bin 370 kişiden 2 bin 315'inin yeşil kartla tedavi olabildiğini vurgulayan Dr. Deniz Fırat, yeşil kart alacak kişilerin mal varlığının olmaması gerektiğini hatırlattı. Dr. Fırat, 'Yeşil kart büromuzda 6 personel ile hizmet vermekteyiz. Yeşil kart başvurusu yapan kişilerin yeşil kartı alıp alamayacağını 10 gün içerisinde tespit ediyoruz. Yeşil kart vermemiz uygun ise veriyoruz. Daha öncesinde yeşil kart almak isteyen ailelerden sadece babayı araştırıyorduk. Şimdi ise 18 yaşını doldurmuş her bireyi ince ayrıntısına kadar arıyoruz. Yeşil kart alacak olan kişilerin üzerlerinde mal varlığı bulunmayacak' diye konuştu.
YEŞİL KART ALANLARI TAKİP EDİYORUZ
Yeşil kart alanların büyük bir kısmının kırsal kesimden olduğunu söyleyen Dr. Fırat, yeşil kart başvuruları yapanları detaylı olarak araştırdıkları için, yeşil kart alan sayısında azalma olduğunu dile getirdi. Yeşil kart alanların yılda bir defa vize yaptırmaları gerektiğini aktaran Dr.Fırat, şunları söyledi:
“İlk başvuruda hangi evrakları istiyorsak, vizeleme işlemlerinde de o evrakların aynısını istiyoruz. Yeşil kartlı olan 7 bin 715 kişiyi kartını aldıktan sonra da incelemelerimiz sürüyor. Eğer yeşil kartı elinde iken üstünde mal varlığı veya gelir durumu üçte biri geçerse yeşil kartını iptal ediyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com