7. Elmalı Şenlikleri

7. Elmalı Şenlikleri
Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Küçükelmalı köyünde 7. geleneksel pilav günü kutlamaları yapıldı. Küçükelmalı mesire alanında yapılan etkinliğe Kaymakam Vekili Ahmet Katırcı, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Pazaryeri Belediye Başkanı Mu

BİLECİK - Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Küçükelmalı köyünde 7. geleneksel pilav günü kutlamaları yapıldı.
     Küçükelmalı mesire alanında yapılan etkinliğe Kaymakam Vekili Ahmet Katırcı, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ve yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı.
     Katırcı, yaptığı konuşmada, düzenlenen etkinlik sayesinde birlik, beraberlik ve dostluğun pekiştiğini ve her yıl düzenli olarak yapılmasının gerektiğini kaydetti.
     Köy muhtarı Fazlı Sevim de yedincisini düzenledikleri Küçükelmalı pilav gününde daha önce ilçeden başla illere göç etmiş insanların da katıldığını ve bu etkinlik sayesinde köylüler ve akrabalar bir araya toplanarak hasret giderdiklerini söyledi.
     Sevim, şöyle konuştu:
     ''Dostlukların pekişmesini, gençlerimizin bir birlerini tanıyıp arkadaş olmasını amaçlayarak devam etmesini istiyorum. Doğanın bu güzel nimetleri bahşettiği köyümüz her yıl hemşehrilerimizin gelmesiyle daha da güzelleşiyor katıldığınız için hepinize çok teşekkür ederim.''
     Geleneksel pilav ve ayran ikramından sonra çeşitli yarışmaların ardından, düzenlenen çekilişle bazı hediyeler dağıtıldı. Etkinlik halk oyunları gösterileriyle son buldu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com