7 Gün 24 Saat ücretsiz ambulans

7 Gün 24 Saat ücretsiz ambulans
Kuşu Belediyesi, tıbbi müdahale gerektirmeyen ancak sedye ile nakil edilmesi gereken vatandaşları 2008 yılından bu yana hastaneden eve, evden hastaneye güvenli bir şekilde ulaştırıyor.

Kütahya Simav’a bağlı Kuşu Belediyesi, tıbbi müdahale gerektirmeyen ancak sedye ile nakil edilmesi gereken vatandaşları 2008 yılından bu yana hastaneden eve, evden hastaneye güvenli bir şekilde ulaştırıyor.
Hasta Nakil Ambulansı ile sağlanan hizmetle Kuşu’nun yanı sıra çevredeki yerleşim birimlerinde yaşayan vatandaşlar da gönül rahatlığıyla ulaşımlarını ücretsiz olarak sağlıyor. Hizmetten 2008 yılından bu güne kadar 300 dolayında hastanın yararlandığı bildirildi.

HASTALAR GÜVENLE TAŞINIYOR
Kuşu Belediye Başkanı Halil Ergenç, hasta vatandaşların sağlık kuruluşlarına gidiş gelişlerinde yaşadıkları sıkıntıları çözmek amacı ile 2008 yılında hayata geçirdiği Ambülans Nakil Hizmeti ile beldenin önemli bir ihtiyacını giderdiklerini söyledi.
Bu kapsamda 2008 yılından günümüze kadar 300 dolayında ihtiyaç sahibi vatandaşın ücretsiz olarak ambulans ile nakil işlemlerinin sağlandığına vurgu yapan AK Partili Başkan Ergenç, “Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış vaziyetteki Kuşuluların memnuniyetini kazanan proje ile her yıl yüzlerce hasta vatandaş güvenle hastanelere ve oradan da evlerine taşınıyor” dedi.

BÖLGEDEKİ KÖY VE BELDELERE HİZMET VERİYOR
Hizmetin sadece Kuşu beldesinde yaşayan vatandaşları kapsamadığına vurgu yapan Başkan Ergenç, “2008 yılında 35 bin TL ödeyerek satın aldığımız ambulansımız sadece beldemizdeki hemşerilerimizin işine yaramıyor. Bölgemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarda ambulansımızdan ücretsiz yararlanabiliyor. Bunun yanında Türkiye’nin neresinde olursa olsun bize ulaşan hemşerilerimizin hasta nakilleri ile ilgili taleplerini de karşılıyoruz. Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın 0 274 531 20 30 numaralı telefonumuza müracaatları yeterli oluyor” dedi.
Uygulamadan vatandaşlarda son derece memnun olduklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com