7 ilde eş zamanlı terör operasyonu

7 ilde eş zamanlı terör operasyonu
Terör örgütü DHKP-C’ye yönelik olarak düzenlendiği iddia edilen operasyonun İstanbul ayağında aralarında Grup Yorum üyeleri ve avukatların da olduğu 63 kişi gözaltına alındı.

İstanbul, İzmir ve Ankara'da gerçekleştirilen polis operasyonunda Grup Yorum üyeleri ile Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatların da aralarında olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.
 
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara'nın bulunduğu 7 ilde birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
 
Yedi kentte düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 63'e ulaştı. İstanbul'da ise 11 avukat gözaltına alındı.
 
Yedi şehirde Terörle Mücadele Şubesi ekipleri sabah saatlerinde çok sayıda ev ve dernek merkezine operasyon düzenledi.
 
Polis DHKP-C'ye yönelik olduğunu açıkladığı operasyon kapsamında İstanbul'da Halkın Hukuk Bürosu'nda çalışan avukatların evlerini bastı.
 
Baskınlarda ÇHD İstanbul Şube Başkanı Taylan Tanay, Güray Dağ, Ebru ve Barkın Timtik, Naciye Demir, Gülvin Aydın ve  Güçlü Sevimli gözaltına alındı. ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozagaçlı ve avukat Oya Aslan hakkinda ise yakalama kararı olduğu belirtildi. Bu arada avukat Efkan Bolaç'ın da operasyon kapsamında gözaltına alındığı açıklandı.
 
Halkın Hukuk Bürosu'nun kapısını kırarak gece arama yapmak isteyen polise yasa gereği cumhuriyet savcısı olmadan arama yapamayacağı itirazı gelmesi üzerine savcının gelmesi beklendi.
 
Polis aynı saatlerde Okmeydanı'nda bulunan Grup Yorum'un da çalışmalarını sürdürdüğü İdil Kültür Merkezi'ne ve Mecidiyeköy'de bulunan Yürüyüş Dergisi'ne de baskın yaptı. Ankara ve İzmir'de de bazı adreslere baskın düzenlendi.
 
Operasyon kapsamında 17 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.
 
HELİKOPTER VE ÖZEL TİM
 
Saat 05.00 sıralarında Beyoğlu ve Şişli ilçelerinde değişik adreslere eş zamanlı baskın düzenlendi. Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Polislerinin de katıldığı operasyona havadan da helikopterle destek verildi.
 
Okmeydanı'ndaki İdil Kültür Merkezi ile Mecidiyeköy'deki Yürüyüş Dergisi binalarında arama yapılıyor. Aynı saatlerde polis Ankara ve İzmir'de de çok sayıda eve baskın yaptı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com