7 kez idam cezası verilmişti ama tahliye oldular

7 kez idam cezası verilmişti ama tahliye oldular
''3. Yargı Paketi'' doğrultusunda, ''Bahçelievler katliamı'' davasının hükümlülerinden Bünyamin Adanalı ve Ünal Osmanağaoğlu tahliye oldu.
''6352 sayılı Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun''un yürürlüğe girmesinin ardından, halen cezaevinde hükümlü olarak bulunan Adanalı ve Osmanağaoğlu'nun avukatları, müvekkilleri hakkındaki cezanın infazının durdurulması için Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu.
 
Müşteki avukatları, sanıklar hakkındaki infazın ertelenmemesini talep etti.
 
Cumhuriyet Savcısı Halil Maçkaya, sanıklar hakkında 765 sayılı TCK'nın ceza ve infaz hükümlerinin lehlerine olduğunu bildirerek, buna göre yeniden ceza ve infaz durumunun incelenmesini, infazın devamının ileride mağduriyetlerine neden olabileceği gerekçesiyle de öncelikle infazlarının durdurulmasına karar verilmesini istedi.
 
Sanık avukatları da savcının görüşüne katıldıklarını bildirdi.
 
Mahkeme heyeti, sanıklar hakkındaki cezaların infazlarının durdurulmasına karar verildiğini açıklayarak, duruşmaya son verdi.
 
Osmanağaoğlu ve Adanalı tahliye oldu
 
Ünal Osmanağaoğlu, kararın ardından hükümlü bulunduğu Bandırma M Tipi Cezaevi'nden tahliye oldu. Ceza evi nakil aracıyla çıkış yapan Osmanağaoğlu, yaklaşık 3 kilometre ileride kendisini bekleyen Bursa plakalı bir otomobile binerek ilçeden ayrıldı.
 
Adanalı da Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararının ardından hükümlü bulunduğu Çanakkale E Tipi Cezaevi'nden tahliye oldu. Ceza evi önünde kardeşi Hasan Adanalı tarafından karşılanan Bünyamin Adanalı, daha sonra polis aracıyla Çanakkale Askerlik Şubesi Başkanlığı'na getirildi.
 
Adanalı, yapılan askerlik yoklamasının ardından şubeden ayrıldı.

Ankara 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, daha önce, aynı dava kapsamında, sanıklar Bünyamin Adanalı ve Ünal Osman Ağaoğlu'nu, 7'şer kez idam cezasına çarptırmıştı. (EAK)
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com