7 kişinin ölümünde müthiş şüphe / VİDEO

7 kişinin ölümünde müthiş şüphe / VİDEO
Görgü tanıkları itfaiyenin alevleri söndürdükten sonra kapıyı kırarak içeri girdiğini söyledi. Bu, kapının dışardan kilitli olabileceğini akıllara getirdi...

Gecekondaki yarı yanmış defterdeki Yunanistan'a telefon numarası ve arapçaya benzer yazılar, hayatını kaybeten 7 genç erkeğin mülteci olacbileceği ihtimalini güçlendiriyor. Olay yeri ekiplerinin incelemesi sürüyor.

Sultangazi'de gece 03.00 sıralarında bir gecekonduda çıkan yangında 7 kişi can verdi. Edinilen bilgiye göre, yükselen alevleri gören vatandanşlar itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin, yaklaşık 15 dakikalık çalışması sonucu yangın söndürüldü. Bir görgü tanığının ifadesine göre itfaiye ekipleri alevleri söndürkten sonra eve kapıyı girerek girdi.

KİLİTLİ KAPIYI AÇAMADILAR MI ?

Yani feci şekilde ölenlerin tamamı ya yangını farkedemeden hayatlarını kaybetti ya da aralarında yangını farkeden olsa da dışarı çıkamadı. Çünkü kapı kilitliydi. Aynı görgü tanığı kimlikleri henüz belirlenemeyen bu kişilerin sadece bir hafta önce gecekonduya yerleştiklerini, burada kalmalarının nedenini de "çalıştıkları asfaltlama işine çabuk gitmek" olarak gösterklerini söyledi

YANIK DEFTERDE YUNANİSTAN TELEFONU

Öte yandan olay yerine gelen olay yeri inceleme ekipleri de 7 kişinin can verdiği olayı aydınlatabilmek için gecekonduda iz aramayı sürdürüyor. Gecekonduda ipucu olabilecek bir defter de bulundu. İçinde arapçaya benzer harf ve kelimelerin kullanıldığı defter sayfalarında bir de Yunanistan'a ait telefon numarası dikkati çekti. Türkiye üzerinden Avrupa'ya gitmeyi planlayan kaçakların hedef ülkesinin Yunanistan olması bu kişilerin mülteci olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

CESETLER HASTANE MORGUNDA

Bu arada evden savcılık talimatiyla çıkarılan cesetler Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Adli Tıp Kurumu'ndaki imkansızlık nedeniyle Hastane morguna götürülen cesetlerin daha sonra ölüm nedeni tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesi bekleniyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com