7 Kişiye mezar olan evin sırrı çözüldü!

7 Kişiye mezar olan evin sırrı çözüldü!
Sultangazi'de, çıkan yangında mülteci oldukları belirlenen 7 kişinin ölüm nedeni belli oldu. İftaiye ekipleri yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceğini belirtti.

İstanbul'da yangında kül olan gecekondudaki 7 cesetin sırrını itfaiye ekiplerinin raporu çözdü. Rapora göre, mülteciler yangını farkettiler ama dışarıya çıkmayı başaramadılar. Kapı üzerlerine kilitli olduğu için banyoya sığınan 7 kişi alevlerden kurtuldu ama dumandan kurtulamadı ve boğularak hayatını kaybetti.

MÜLTECİ ÇIKTILAR

Yangında hayatını kaybeden 7 kişi, kapı dışarıdan kilitli olduğu için içeride mahsur kalarak, banyoda dumandan boğularak öldükleri anlaşıldı.

Yapılan araştırmada, bu kişilerin Türkiye'ye yasa dışı yollardan girerek, Avrupa ülkelerine gitmek istedikleri öğrenilen Afganistan uyruklu mülteciler oldukları anlaşıldı.

Gecekonduyu yaklaşık bir hafta önce kiraladıkları belirlenen Afganlıların, yangının başlamasının ardından kapı dışarıdan kilitli olduğu gerekçesiyle evin banyosuna girdikleri ve dumandan etkilenerek öldükleri öğrenildi.

Yangının, elektrik kontağından çıktığı sanılıyor.

YANIK DEFTERDE YUNANİSTAN TELEFONU

Öte yandan olay yerine gelen olay yeri inceleme ekipleri de 7 kişinin can verdiği olayı aydınlatabilmek için gecekonduda iz aramayı sürdürüyor. Gecekonduda ipucu olabilecek bir defter de bulundu. İçinde Arapça'ya benzer harf ve kelimelerin kullanıldığı defter sayfalarında bir de Yunanistan'a ait telefon numarası dikkati çekti.

Ölen yedi kişinin ceseti, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Adli Tıp Kurumu'ndaki imkansızlık nedeniyle Hastane morguna götürülen cesetlerin daha sonra ölüm nedeni tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesi bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com