7 muvazzaf askere gözaltı kararı

7 muvazzaf askere gözaltı kararı
Albay Kazım Çillioğlu’nun ölümünü soruşturan Malatya Özel Yetkili Savcılığı, Albayın oğlu Gökhan Çillioğlu’nun telefonlarının usulsüz dinlendiği iddiasıyla 5 ilde operasyon başlattı.

Soruşturma kapsamında 7'si muvazzaf asker 8 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldığı öğrenildi.

Malatya Özel Yetkili Başsavcı Vekili Özden Doğan'ın talimatları doğrultusunda Albay Kazım Çillioğlu’nun oğlu Gökhan Çillioğlu'nun telefonlarının dinlenmesiyle başlatılan soruşturmada Düzce, Muş, Adana, Van ve Erzurum'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Saat 11.00'da başlayan operasyonda Düzce D-100 Karayolu Soğancı mevkisinde bulunan İl Jandarma Komutanlığı'na Ankara'dan gelen 3 özel yetkili savcı nezaretinde arama yapıldı.

Aramalar kapsamında usulsüz dinlemelere ilişkin bilişim uzmanlarının inceleme yaptığı öğrenilirken, Düzce'de 5 ayrı adreste de arama yapıldığı öğrenildi.Eş zamanlı yapılan aramalarda, 7'si muvazzaf olmak üzere 8 kişi için gözaltı kararının çıkartıldığı öğrenilirken, Düzce’de 4, Muş, Erzurum, Van ve Adana'da şüphelilerin evlerinde arama yapıldığı bildirildi. Soruşturmada gözaltına alınan muvazzaf askerlerin Malatya Adliyesi'ne getirilmesi bekleniyor.

Babası Albay Kazım Çillioğlu'nun cinayete kurban gittiğini ileri süren ve bu konuda hukuki mücadele yürüten Gökhan Çillioğlu'nun telefonlarının usulsüz olarak Jandarma İstihbaratı tarafından dinlendiği ortaya çıkmıştı. Gökhan Çillioğlu, Malatya Özel Yetkili Savcılığına gelerek telefonlarını dinleyenler hakkında şikayetçi olmuştu.

Gökhan Çillioğlu’nun telefonu, uyuşturucu kaçakçılarıyla ilgili bir operasyon kapsamında Jandarma tarafından dinlendiği ileri sürülmüş ve usulsüz yapılan dinlemelerin, Albay Çillioğlu'nun şüpheli ölümünü aydınlatacak gizli tanıkları deşifre etmek için olduğu iddia edilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com