7 terörist öldürüldü

7 terörist öldürüldü
Cudi Dağı'ndaki operasyonlarda 7 terörist öldürüldü. 1 terörist yakalandı.

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda dün PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan ve aralıklara devam eden çatışmada şehit düşen Özel Harekat polislerinin sayısı 6'ya yükseldi.

PKK'lı 7 teröristin öldürüldüğü çatışmalarda 2'si asker 8'i polis 10 güvenlik görevlisi yaralandı. Cudi Dağı'nda çatışmalar bugün de yer yer devam ederken, operasyon bölgesine helikopterlerle takviye timler sevk ediliyor.

Baharın gelmesiyle birlikte Şırnak'taki Cudi Dağı'nda gizlendikleri sığınak ve mağaralardan çıkıp hareket halinde oldukları belirtilen teröristlere yönelik dün hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Cudi Dağı'nın, Silopi İlçesi kesimindeki Çağlayan ve Tuşimiya Vadisi'nin Dereli Mevkii'nde hareket halinde bir grup PKK'lı tespit edildi. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Kobra helikopterler teröristlerin bulunduğu alanları yoğun ateş altına alıp bombaladı.

6 POLİS ŞEHİT, 7 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Bölgeye Sikorsky helikopterlerle jandarma ve polisin Özel Harekat Timler indirilerek, Kobra helikopterlerin ateşinden kaçmaya çalışan PKK'lılar takibe alındı. Kalabalık PKK'lı grupla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Zaman zaman şiddetlenen çatışmanın dündü bölümünde Özel Harekat Timi'nde görevli 5 polis memuru şehit düştü. Gece boyunca da silah seslerinin geldiği bölgede sabah yeniden şiddetlenen çatışmada Özel Harekat Timi'nde görevli 1 polisin daha şehit olduğu haberi geldi ve böylece Cudi Dağı'ndaki çatışmalarda şehit olan polislerin sayısı 6'ya çıktı.

Güvenlik güçlerinin hava destekli operasyonunda çembere alınan teröristlerden 7'si ölü ele geçirilirken, 2'si asker 10 güvenlik görevlisi de yaralandı. Operasyon bölgesine bugün helikopterlerle yeni timler sevk edilerek, teröristlerin tüm kaçış güzergahları tutuldu. Bölgede şiddetli çatışmaların sürdüğü kaydedildi.

Şehit sayısı 6'ya yükseldi

Cudi Dağı'ndaki operasyonlarda şehit sayısı 6'ya yükseldi.

Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı eteklerinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 6 terörist ölü ele geçirildi, bir terörist ise yakalandı.

İki gündür süren çatışmada şehit olan özel harekat polislerinin sayısı ise 6’ya yükseldi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com