70 kişilik iş için bin 622 başvuru

70 kişilik iş için bin 622 başvuru
Afyonkarahisar Belediyesi'ne alınacak 70 kişilik işçi alımı için bin 622 kişi müracaat etti.

Afyonkarahisar Belediyesi'ne alınacak 70 kişilik işçi alımı için bin 622 kişi müracaat etti.
Proje kapsamında Afyonkarahisar Belediyesi ile İş-Kur İl Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma ile belediyeye geçici süreyle çalışmak üzere 70 kişi alındı. 70 kişilik işçi alımı için bin 622 kişi başvuruda bulundu. İşe alınacak kişiler Belediye Kültür Merkezi'nde noter huzurunda çekilen kura ile belirlendi. 70 kişiden 20'si kent bilgi sistemi kurulması işinde dört ay çalışacak. 20 kişi mücavir alan dışında şehir giriş çıkışlarında yeşillendirme, yeni park alanları oluşturma ve fidan yetiştiriciliğinde
çalıştırılmak üzere alındı. Bu kişilerin çalışma süresi ise 6 ay olacak. Geri kalan 30 kişi de mücavir alan içerisinde çevre düzenlemesi, ağaçlandırma, park ve bahçelerin yeşillendirilmesi işlerinde çalışacaklar. Bu işçilerin çalışma süresi de 3 ay olarak belirlendi.
İş-Kur Afyonkarahisar Şube Müdürü Süleyman İlkaya, belediye bünyesinde geçici işçi olarak çalışacak 70 kişinin maaşlarının İş-Kur tarafından ödeneceğini ifade etti. İşçilerin asgari ücret alacağı bilgisini veren İlkaya, işe başlayanların bu süre zarfında sigortalı olarak çalışacaklarını söyledi. İlkaya, proje sayesinde geçici de olsa insanlara iş imkanı sağlamanın mutluğunu yaşadıklarını anlattı. Proje kapsamında daha önce de yine belediye de 154 kişinin geçici olarak çalıştığını belirten İlkaya, bu 70 kişinin çalışma süreleri dolduğu zaman işten ayrılacaklarını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com