70 Yılda Yapılmayan Yatırımları 7 Yılda Aldı!

70 Yılda Yapılmayan Yatırımları 7 Yılda Aldı!
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, yapılan yatırımları görmezlikten gelmenin ve onlara çeşitli eleştiriler yöneltmenin insanlığa sığmayacağını söyledi...

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, yapılan yatırımları görmezlikten gelmenin ve onlara çeşitli eleştiriler yöneltmenin insanlığa sığmayacağını söyledi.
Afyonkarahisar Korel Termal Otel'de basın toplantısı düzenleyen Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'da son 7 yılda yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Afyonkarahisar'da, bazılarının hayal bile edemeyeceği yatırımlar yapıldığını dile getiren Eroğlu, ilde yaşayanların, bunun fazla farkına varmadığını, dışarıdan gelenlerin ise bu değişikliğin farkına çok iyi vardığını kaydetti.

Yapılan yatırımların sadece başlıklarının bir kitap oluşturduğunu aktaran Eroğlu, AK Parti Hükümeti'nin Afyonkarahisar'a ayrı bir önem verdiğini bildirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bunu her seferinde dile getirdiğini belirten Eroğlu, AK Parti Hükümeti döneminde eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye kadar birçok alanda Afyonkarahisar, tarihinin en büyük yatırımlarını aldığını söyledi. Bu yatırımları, gözleri kapatıp, görmezlikten gelmek, onlara çeşitli eleştiriler yöneltmenin insanlığa sığmayacağının altını çizen Eroğlu, 'Biz şunu iddia ediyoruz; Afyonkarahisar 70 yılda yapılmayan yatırımları 7 yılda almıştır. Bunun aksini ispat eden varsa çıksın ortaya.' dedi.

AK Parti Afyonkarahisar milletvekillerinin her dini ve milli bayramda Afyonkarahisarlılara 5 ayrı müjde verdiklerini hatırlatan Eroğlu, verilen müjdelerin hepsinin yerine getirildiğini bildirdi. Eroğlu, bundan sonra da her bayram 5 ayrı müjde vermeye devam edeceklerini ve bunların takipçisi olacaklarını kaydetti.

Ağaçlandırma konusunda da Afyonkarahisar'ın Türkiye genelinde birinci sırada yer aldığını hatırlatan Eroğlu, 'Başlıklar halinde verilen ve bir kitap haline getirilen bu yatırımlar hükümet tarafından yapılan yatırımlardır. Bunların içerisinde İl Özel İdaresi ve belediyelerimiz tarafından yapılan yatırımlar dahil değildir. Afyonkarahisar yeşil kuşak projesi kapsamında büyük bir ağaçlandırma seferberliğiyle karşı karşıyadır. Afyonkarahisar'da 167 şehidimiz var, bunların hepsinin adına birer şehit ormanı yapacağız. Bugüne kadar da bunun büyük bir bölümünü tamamladık.' diye konuştu.

Afyonkarahisar'a yapımı devam eden Zafer Ormanı'nın dahi bazılarının hayal bile edemeyeceği bir yatırım olduğunu dile getiren Eroğlu, 1,5 milyon metrekarelik bir alana kurulan Zafer Ormanı'nın 10.10.2010 tarihinde saat 10.10'da açılacağını bildirdi.

Ayrıca, Afyonkarahisar'a jeotermalle ısınan teknolojik sera kurmak isteyen her yatırımcıya kapılarının açık olduğunu da değinen Eroğlu, KÖYDES kapsamında 2005-2008 tarihleri arasında Afyonkarahisar'a 38 milyon lira ödenek verildiğini söyledi. Eroğlu, 7 yıllık süreçte ilde 28 bin kişinin işe yerleştirildiğini sözlerine ekledi.

Bakan Eroğlu, toplantı sonunda, toplantıya katılan gazetecilere Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Afyonkarahisar Son 7 Yılda Neler Kazandı' adlı kitaptan verdi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com