700 aileye kurban eti dağıltıldı

700 aileye kurban eti dağıltıldı
Kurban Baramı'nı Patnoslular'la geçiren Eskişehirli hayırsever işadamları Kimse Yok Mu Derneği üyeleri ile 700 aileyi ziyaret ederek kurban eti ve çeşitli hediyeler dağıttı.

Kurban Baramı'nı Patnoslular'la geçiren Eskişehirli hayırsever işadamları Kimse Yok Mu Derneği üyeleri ile 700 aileyi ziyaret ederek kurban eti ve çeşitli hediyeler dağıttı.
Eskişehir'den Patnos'a gelen Kimse Yok Mu gönüllüleri, ilçede toplam 700 aileyi ziyaret ederek kurban eti ve çeşitli hediyeler dağıttı.
Muhtaç ailelere gitmenin huzurunu yaşadıklarını belirten yardım gönüllüleri ülke insanının kaynaşmasına ve birbirini tanımasına vesile olan bu ziyarete katılmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Bir barış köprüsü, bir gönül köprüsü kurulduğunu ve gelip burada bayramı geçirmenin ayrı bir huzur getirdiğini söyleyen gönüllüler, yardımlaşmanın örneği ve kaynaşmanın yaşandığını dile getirdiler. Geldikleri için mutlu olduklarını ve herkese gelmeyi tavsiye ettiklerini söylediler.
Eskişehir'den gelen işadamı Cihan Bulut yıllardır ziyaret eksikliği yaşandığını dile getirdi. İşadamları olarak kendi aralarında karar aldıklarını ve bundan sonra her bayramda buralara gelip bayramı burada geçireceklerini ve ziyaretlerini sıklaştıracaklarını anlatan Bulut, 'Yoksullara yardımcı olmak, el uzatmak ve onlarla tanışmak güzel bir duygu. Bölgenin kalkınması için, refahı için buralara gelmek gerekir. Bir fedakârlık lazım. Bu gönül köprüsü ile bir şeylerin değişeceğine ve güzelleşeceğine inanıyorum.' diye konuştu.
Yüksel Taşçı adlı Eskişehirli işadamı ise, derin duygular yaşadığını ve çok yanlış bilgilerle buralara geldiğini söyledi. Buralara gelmekle işin iç yüzünü, gerçeğini öğrendiğini ifade eden Taşçı, 'Gelip yerinde görmek lazım. Gelmeyince boşluk oluyor. Bu üçüncü gelişim daha önce Batman ve Muş'a gelmiştim. Bu yıl Patnos'a geldim. Gerçekten ailelerle gelip bu güzel vatanımızın güzel insanlarını tanımak ve misafir olmak gerekir.' şeklinde konuştu.
Kimse Yok Mu gönüllüleri, Pat-nos'un Çay Mahallesi'nde ikamet eden Ahmet Yorulmaz'ı da ziyaret ederek rahatsızlığı nedeniyle geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ahmet Yorulmaz, yeni ameliyattan döndüğünü, bu ziyaretten çok memnun olduğunu ve hatırlanmalarının bile büyük bir sevinç verdiğini söyledi. 6 çocuğunun okula gittiğini anlatan Seher Yorulmaz, 'Eşim ve çocuğum rahatsız ama gelen bu ziyaret ve yardımın yapılması bize ikinci bir bayram yaşattı.' şeklinde konuştu.
Patnos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Faruk Çınarkaya ise, Patnos dışından gelen misafirlere 'hoş geldiniz' ziyareti yaparak, bu gönüllülük esasına dayanan yardımlaşma ve kaynaşmaları önemsediğini belirterek herkesi kucakladığını söyledi. Kucaklaşmanın ve yardımlaşmanın örneğini sergileyen Kimse Yok Mu Derneği ve gönüllülerine teşekkür eden Çınarkaya, Patnos'a gelip bu yardımları, ziyaretleri yapmanın çok önemli olduğunu kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com