72 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi

72 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi
Kütahya Belediyesinin, Zafertepe Mahallesi'nde 72 adet yaptıracağı sosyal konut projesi için kura çekimi yapılarak, hak sahipleri belirlendi.

Kütahya Belediyesinin, Zafertepe Mahallesi'nde 72 adet yaptıracağı sosyal konut projesi için kura çekimi yapılarak, hak sahipleri belirlendi.
Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Sosyal Tesislerindeki kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada, Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) Kütahya'da yaklaşık 2 bin 700 konut inşa edildiğini hatırlattı.
TOKİ'nin konut alanı için çöp döküm alanının yanını önerdiklerinde eleştiri aldıklarını ifade eden İça, şunları söyledi:
''Bugün gördüğümüz şu ki, çöp alanları kapatıldı, yeşillendirildi, yeni bulvarlar yapılıyor. Hobi bahçeleri, bir takım rekreasyon alanlarıyla yepyeni bir çehreye kavuşturuluyor. TOKİ sizlerin desteği, halkımızın da beğenisiyle 2 bin 700'e yakın konut inşa etti. Bunun olumsuz yanı da vardı. Bu inşaatların yapım sürecinden yerli esnafımız, müteahhitlerimiz ve işçimiz şikayetçiydi. Bu sektörden kendileri faydalanamıyordu. Şu anda yerele daha fazla destek olmak adına Kütahya Belediyesi, sosyal konutta artık bir ilki gerçekleştiriyor. Yani belediyemiz kendi güvenilirliğini ortaya koyup halkımıza konut üretme anlamında bir ilki yaşatıyor. Sağlam zemin üzerinde ve gelişebilecek bir noktada, maliyetleri minimumda olan ve yerel esnafımızın, müteahhitlerimizin, mühendislerimizin ve işçimizin faydalanması için çok önemli bir proje diye düşünüyoruz. Bu anlamda 240 konutun projesi tamamlandı. Uygulama aşamasına geldik. Uygulamayı 4 bölüm halinde yapacağız. Şu anda 72 konutluk bölümünün başvurularını aldık. 255 kişi başvurdu. Bunlardan 72 asil ve 72 yedek talihli çekeceğiz. Kaybedenler de olacaktır ama üzülmesinler. En kısa zamanda diğer bölümlerimize de geçip bundan sonraki dilim olan 72 konut, sonraki 48 ve 48 olmak üzere toplam 240 konut projemizi tamamlayacağız. Sadece konut yapmakla kalmayıp iş merkezi de yapıp bölgenin sosyal yönünü de geliştireceğiz. Bundan sonrası için süratle ikinci etap için çalışmalarımız sürecek.''
Daha sonra, ilk etap için 72'şer kişilik asil ve yedek listeler, noter ve Belediye Encümeni üyeleri huzurunda çekilen kurayla belirlendi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com