730. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenliği hazırlıkları

730. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenliği hazırlıkları
Domaniç ilçesinde, bu yıl 730'uncusu yapılacak ''Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenliği''nin programı belirlendi.

Domaniç ilçesinde, bu yıl 730'uncusu yapılacak ''Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenliği''nin programı belirlendi.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Domaniç Kaymakamı Bedri Deveci, İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Domaniç Belediye Başkanı Yakup Yardımcı, ilgili daire amirleri, Çarşamba Köyü Muhtarlığı ve bazı sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla Valilikte düzenlenen toplantıda, şenlik programına ilişkin görüşme yapıldı.
Toplantıda, şenliğe katılacak misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması ve ihtiyaçlarının giderilmesi, kamu kurum ve kuruluşları arasındaki görev bölümü ele alındı.
Hazırlanan programa göre, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babaannesi, Ertuğrul Gazi'nin annesi, ''Devlet Ana'' olarak bilinen Hayme Ana'yı anma törenleri, 2-4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.
2 Eylül'de Domaniç'te çelenk sunma ile başlayacak etkinlikler kapsamında aynı gün Domaniç Alaeddin Camisi ve Çarşamba Köyü Camisinde mevlitler okutulacak. 4 Eylül'de ise Çarşamba köyünde misafirlerin karşılanacak, Hayme Ana Türbesi ve Külliyesi ziyaret edilecek, çini ve resim sergileri gezilecek. Daha sonra, tören alanında protokolün halkı selamlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi, protokol konuşmalarıyla devam edecek tören, halk oyunu gösterisi, mehter takımı konseri, şenlik geçişi, Geleneksel El Sanatları ve Yöresel Kıyafet Sergisinin gezilmesiyle sona erecek.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com