74 milyonun güvencesi nasıl olacaksınız?

74 milyonun güvencesi nasıl olacaksınız?
CHP Genel Başkan yardımcısı, CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalar yaptı.
Tekin, dün gerçekleştirilen AKP kongresinde CHP'ye yapılan çağrıyı da değerlendirdi.
 
İşte Tekin'in o açıklamaları:
 
Kongrede iki ana mesaj ortaya çıktı. Kürt halkına ve CHP'ye olmak üzere iki ana mesaj. İki parti ile yüzde 75'i buluyorsunuz? Bundan sonra ne olacak?
 
Aslında kamuoyunun bilmesi gereken şu. Biz bu kongreden hiç bir mesaj alamadık. Siz medya mensupları olarak almışsınız ama... Ne yazık ki bir gösteriye dönüştü. Kongre, CHP ve Cumhuriyet tarihine hakaretlerle geçti. 
 
"Darbelerin mağduru olan bir siyasi partiyiz" diyorlar. Ne gariptir ki bütün darbeleri CHP yapmış ve AKP'yi mağdur etmiştir... Ne gariptir ki 50 yıldır bu darbelerin arkasında biz varız. Çelişkiye bakın... Faili meçhuller dahil olmak üzere onlarca CHP'linin de nasıl katledildiğini saatlerce anlatabilirim.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN - BÖLÜM1 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN - BÖLÜM 2

HABERİN VİDEOSU İÇİN  TIKLAYIN - BÖLÜM 3
 
Sayın Başbakan'ın geleneğinden gelenlere ve kabineye baktığımızda hiç biri darbe mağduru değil. Eğer bu mağduriyetlikse o mağduriyetlik bize de nasip olsun. 
 
CHP nerede darbe varsa darbelere karşı olmuştur. Bugün olduğu gibi yarın da olacaktır.
 
Sayın Başbakan Cumhuriyet'in kuruluşunda ve Türkiye'nin bugünkü harcında katkısı olan İsmet Paşa'ya hakaret etmekten vazgeçecek. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına sayın deme nezaketine göstermiyorsa benim de Başbakanım değildir.
 
2005 yılında Diyarbakır'da yaptığı konuşmada CHP'de çağrı yapmış değildir. Sayın Kılıçdaroğlu 4+4+4 eğitim sistemi için Başbakan'a çağrı yapıp, 70 milyonun sorunudur gelin konuşalım dediğinde Başbakan, 'görüşmek sadece vakit kaybıdır' demiştir. Görüyorum ki Sayın Başbakan iyi bir noktaya gelmiş. Bu bir özürdür. Terörün bitmesi için yapılması gereken ne varsa Kılıçdaroğlu bunun gereğini yaptı. AKP'nin bu konuda bir yol haritasının olmadığı da çok açık. 
 
OSLO SÜRECİ
 
Oslo süreci ilk olarak Kılıçdaroğlu'na sorulduğunda, Kılıçdaroğlu, "terör bitsin, ne gerekiyorsa yapılsın" demiştir geçmişten beri. Sıkıştığımızda CHP gelsin, sıkışmasığımızda CHP gitsin derseniz bu sorunu elbette çözemezsiniz. 
 
"Sayın Başbakan BDP'ye görüşecek misiniz?" diye sorulduğunda "Hayır görüşmem" dedi. Mecliste görüşmeyip gidip İmralı ile görüşürseniz bunun doğruluğu tartışılmaz mı?
 
Siz millet iradesiyle seçilen vekilleri, belediye başkanlarını yok sayacaksınız. Muhalefetle görüşmeyeceksiniz. Gidip Oslo'da görüşeceksiniz. Mecliste çaresini bulamaycaksan nerede çaresini bulacağız?
 
CHP NE YAPACAK?
 
Kürtsorunu ile ilgili oalrak diyorum ki; CHP test edilecek bir siyasi bir parti değildir. 6 tane kanun teklifimiz var Meclis'te. Buyursunlar Meclis Başkanı talimat versin. Hemen gündemlerine alsınlar. 
 
Parlamento çatısı altında bütün siyasi partiler kendi düşüncelerini ifade edebilmeli ve bu sorunun çözümü konusunda ortaklaşa yapabileceklerimizi yapmalıyız. CHP'nin kanun tekliflerine hepsi var. İyi niyetle başlamak istiyorsanız, gelin bunlardan başlayalım.
 
'ERDOĞAN'I HİÇ İNANDIRICI BULMADIM'
 
Başbakan, 74 milyonun güvencesi nasıl oluyor? Bu ülkenin farklı inançtaki insanları var. Alevisi var, sunnisi var. Kongrede gazeteleri ayrıştırırken, 74 milyonun güvencesi nasıl olacaksınız.
 
Öncelikle siz kendinizin güvencesi olun. Onlarca kamu görevlisi var PKK'nın kaçırdığı. Bunların kaçırıldığı ülkede nasıl güvence olacaksınız. Hakkari'de il başkanınız kaçırıldı. Kendi başkanınıza sahip çıkamadınız. Onlarca insan var... Bunların kaçırıldığı bir ülkede nasıl güvence olacaksınız. "Benim gibi düşünüyorsa güvencesi olacağım. Benim gibi düşünmüyorsa ezeceğim" mantığı demokratik bir mantık değildir. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com