750 kişilik yeni cami

750 kişilik yeni cami
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri enstitülerine, 2010-2011 öğretim yılı güz yarı yılında tezli ve tezsiz yüksek lisans ile doktora öğrencileri alınacak.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri enstitülerine, 2010-2011 öğretim yılı güz yarı yılında tezli ve tezsiz yüksek lisans ile doktora öğrencileri alınacak.
DPÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalına 100, İktisat Ana Bilim Dalına 45, Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalına 30, Maliye ile Türk Dili ve Edebiyatı ana bilim dallarına 25'er, Sosyoloji ve Tarih ana bilim dallarına 15'er, Grafik Ana Bilim Dalına 17, Resim Ana Bilim Dalına 7, İlköğretim ve Arkeoloji ana bilim dalına 20'şer tezli yüksek lisans, İşletme Ana Bilim Dalına 69 tezsiz yüksek lisans, İşletme, İktisat ve İlköğretim ana bilim dallarına 23 doktora olmak üzere toplam 411 öğrenci alımı yapılacak. Fen Bilimleri Enstitüsüne, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik ile Elektrik-Elektronik, Endüstri, İnşaat, Maden, Makine, Seramik, Jeoloji mühendislikleri ana bilim dallarına 198, Sağlık Bilimleri Enstitüsüne ise 20 tezli yüksek lisans öğrencisi yerleştirilecek. Ön başvuru için adaylardan müracaat etmek istediği programı belirten dilekçe, iki vesikalık fotoğraf, lisans diploması veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı ya da mezun olduğu okul onaylı örneği, lisans not çizelgesinin aslı veya noter onaylı ya da mezun olduğu okul onaylı örneği, ALES sonuç belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, TC kimlik numaralı nüfus cüzdanının onaylı fotokopisi isteniyor. Söz konusu programlar için şahsen yapılacak başvurular, 23 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında enstitülerde kabul edilecek. Yabancı dil sınavı Sosyal Bilimler Enstitüsü için 13 Eylülde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde, Fen Bilimleri Enstitüsü için 14 Eylülde Mühendislik Fakültesinde, Sağlık Bilimleri Enstitüsü için 15 Eylülde Tıp Fakültesinde, bilim ve mülakat sınavları da belirtilen günlerde ilgili ana bilim dalı başkanlıklarında gerçekleştirilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com