76 ülkeye ihracat

76 ülkeye ihracat
Kütahya'da Gürallar Şirketler Grubuna bağlı olarak 14 yıldır faaliyet gösteren Gürallar ArtCraft'ın ürettiği cam ürünleri 76 ülkeye ihraç ettiği bildirildi.

Kütahya'da Gürallar Şirketler Grubuna bağlı olarak 14 yıldır faaliyet gösteren Gürallar ArtCraft'ın ürettiği cam ürünleri 76 ülkeye ihraç ettiği bildirildi.
KÜTAHYA Gürallar ArtCraft AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Esin Güral Argat, düzenlediği basın toplantısında, uluslararası platformda cam sektörüne ilk defa 1996 yılında adım attıklarını belirterek, dünya markası olma yönündeki planları doğrultusunda çalıştıklarını kaydetti.
Kuruluş aşamasında fabrikada kullanacakları teknolojiyi kurmakta zorlandıklarını anlatan Argat, şöyle konuştu:
''İlk etapta çay ve su bardağı üretmeye başladık. Dünyada bu alanda büyük rekabet var. İlk zamanlarda bunun zorluklarını yaşadık. Cam ağır bir teknoloji gerektiriyor. İlk kurulduğumuzda 4 ürün çeşidi ile piyasaya girmiştik fakat şimdi 1500 ürün çeşidinden bahsediyoruz. 76 ülkeye ihracatımız var. Şu anda kedi markamızla uluslararası platformda yer alıyoruz.''
Argat, şirketin kendi bünyesinde kurulu teknoparkta cam makinelerinin tasarımı ile geliştirilmesinin yürütüldüğünü anlatan, şöyle devam etti:
''Dünyada hiç kullanılmamış teknolojileri geliştiriyoruz. Makinelerimiz kendi tasarımımız kendi imalatımız. Şu anki kullandığımız makinelerimiz çoğu makine üretim fabrikalarının kullandığı makinelerden üstün. Her türlü makineyi kendi istediğimiz şekilde üretip dışa bağımlı olmaktan kurtuluyoruz. Yıllık üretimimizin yüzde 5'ini gider olarak makine imalatına ayırıyoruz. Türkiyede cam üreticisi olarak ikinci sıradayız. İran, Gürcistan ve Yunanistan'da büyük pazar sahibiyiz . 10 yıl içindeki hedefimiz sektörde dünyada ikinci olmaktır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com