"78 hastane arasında yer aldık"

"78 hastane arasında yer aldık"
Afyonkarahisar Özel Fuar Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kalite A sınıfı özel hastane statüsü aldı.

Afyonkarahisar Özel Fuar Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kalite A sınıfı özel hastane statüsü aldı.
Afyonkarahisar Özel Fuar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Uz.Dr. Şükrü Yücel, hastanede yaptığı basın toplantısında, 2009 yılını ve Sağlık Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından aldıkları A sınıfı kaliteyi anlattı. Sosyal Güvenlik Kurumu Özel ve Vakıf hastanelerinin fiziki, teknik donanım ve istihdam kapasiteleri ile hizmet kalitesine göre puanlandırılmasının yapıldığını söyleyen Uz.Dr. Şükrü Yücel, en yüksek puan alan özel hastaneler arasında A kalite sınıfında yer aldıklarını belirtti.
Ülke de 400 özel ve vakıf hastanesi olduğunu ifade eden Yücel, 400 hastaneden 78'nin A, 132'sinin B, 125'nin C, 57sinin D ve 1 hastanenin de E sınıflarında olduğunu söylerdi. Kalitelerinin A sınıfı olmasına rağmen hastanelerinin de alınan ücretlerin E sınıfındaki hastanelerde alınanlarla aynı olduğunu belirten Şükrü Yücel, kalitelerinin artmasına rağmen yasal oran yüzde 70'lik artışı kullanmayarak E sınıfındaki hastanelerin ücretleri ile hastaları kabul ederek muayene yaptıklarını dile getirdi. Puanlama
sistemi ile A sınıfı kaliteye yükseldiklerini anlatan Dr. Yücel, az hasta pahalı hizmetin yerine uygun ücretle kaliteli hizmet ve çok hastayı benimsediklerini söyledi. Uygun ücretle kaliteli hizmet ve çok hasta ile yaptıkları çalışmaların puanlandırıldığını belirten Yücel, aldıkları puanlarla A sınıfı kaliteye yükseldiklerini anlattı.
Yönetim Kurulu Başkanı Yücel, daha sonra basın mensuplarına hastanenin 2009 yılı çalışmalarından bahsetti. Şükrü Yücel'in konuşmasının ardından toplantıya katılan basın mensuplarına kahvaltı ikramı yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com