7'den 70'e herkes sağlık için yüzme'ye koşuyor

7'den 70'e herkes sağlık için yüzme'ye koşuyor
Eskişehir'de yüzme bilmeyen çeşitli yaş gruplarındaki öğrencilere açılan kurs büyük ilgi görüyor.

Eskişehir'de yüzme bilmeyen çeşitli yaş gruplarındaki öğrencilere açılan kurs büyük ilgi görüyor.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Atatürk Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen kursa 7'den 70'e her gruptan 150 öğrenci katılıyor.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Atatürk Yüzme Havuzu'nda hocalık yapan ve kursiyerlerin sevgisini ve beğenisini kazanan genç eğitimciler Muammer Arduç, Volkan Okan ve Aykut Beyaztaş verdikleri eğitimlerle yüzlerce kursiyere yüzmeye öğretiyorlar.
Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Arduç, Eskişehir gibi karasal iklime sahip ve denizden uzak kentlerde çocuklar ve yetişkinlerin çok azı yüzme biliyor. Bizde açtığımız kurslar ile yüzme bilmeyenlere genç ve başarılı hocalarımız sayesinde yüzmeyi öğretiyoruz' dedi.
60 yaşındaki Hayati Eminoğlu, 'Bu zamana kadar işlerimiz gereği yüzmeyi öğrenemedik. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün açmış olduğu bu kurları duyduk. İş çıkışı gelip burada genç ve başarılı hocalarımız sayesinde yüzmeyi tekniğiyle öğreniyoruz. Kahvehane köşelerinde oturup oyun oynayacağıma buraya gelip hem yüzmeyi öğreniyorum, hem de sporumu yapıyorum' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com