8 ilde operasyon! Uykuda 50 gözaltı

8 ilde operasyon! Uykuda 50 gözaltı
Mersin merkezli olarak polisin dolandırıcılara yönelik Şanlıurfa'nın da aralarında bulunduğu 8 ilde şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenledi.

Asker, polis ve özel harekatçıların katıldığı baskınlarda 50 kişi gözaltına alındı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü, telefonla aradıkları kişilere kendilerini farklı kimliklerle tanıtıp çeşitli suçlamalar yönelterek dolandırıcılık yapan şebekeyi izlemeye aldı.

Uzun süre yapılan takipte, polisler yüzlerce kişiyi mağdur eden şebekenin bu yolla milyonlarca lira haksız kazanç elde ettiğini saptadı.

8 İLDE ŞAFAK OPERASYONU

Polis, 3 ay boyunca izlediği şebekeye yönelik bu sabah saat 04.00'te operasyon başlattı. Şebeke üyesi olduğu saptanan şüphelilerin yakalanmasına yönelik Mersin, Şanlıurfa, İstanbul, Adana, Gaziantep, Bartın, Niğde ve Ağrı'da, şüphelilere ait adreslere eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

UYKUDAN UYANDIRILIP GÖZALTINA ALINDILAR

Operasyonun Şanlıurfa'daki bölümü kent merkezinin yanı sıra Akçakale, Suruç ve Hilvan ilçelerinde yapıldı. En çok şüphelinin bulunduğu Suriye sınırındaki Akçakale ilçesinde yapılan operasyon; çok sayıda polis, asker, zırhlı araç ve özel harekat polislerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Akçakale'nin Kılıçlı Köyü'nde yapılan baskında; özel harekatçılar ile askerlerin çevrede güvenlik önlemi almasının ardından polis girdiği evlerde uykuda olan şüphelileri uyandırarak gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde de arama yapıldı. Aramalarda bulunan çok sayıda cep telefonu, telefon hattı, para, döviz ve altına el konuldu.

50 KİŞİ GÖZALTINDA

Şanlıurfa ve ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonda 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 14 şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, sorguları yapılmak üzere Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şanlıurfa ve operasyonun yapıldığı diğer 7 kentte toplam gözaltına alınanların sayısının 50 olduğu bildirildi. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com