8 İldeki Suç Örgütüne Yönelik Operasyon

8 İldeki Suç Örgütüne Yönelik Operasyon
Antalya ve 7 ilde ''Yardım için gece düzenleyeceğiz'' diyerek vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen 20 zanlıdan 19'u tutuklandı.

ANTALYA  - Antalya ve 7 ilde ''Yardım için gece düzenleyeceğiz'' diyerek vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen 20 zanlıdan 19'u tutuklandı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından 2 aylık teknik ve fiziki takibin ardından Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Denizli, Mersin, Adana ve Gaziantep illerinde vatandaşları ''Yardım için gece düzenleyeceğiz'' diyerek dolandırdığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen 12'si kadın 20 zanlı, cumhuriyet savcılığındaki sorgularının ardından tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Örgüt lideri A.E.'nin de arasında bulunduğu 19 zanlı ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak, nitelikli dolandırıcılık'' iddiasıyla tutuklandı. Bir zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Antalya ile 7 ilde ''Engelliler ve maddi durumu iyi olmayan kişiler ile şehit ve gazi aileleri adına yardım gecesi düzenliyoruz'' diyerek vatandaşları dolandırdığı öne sürülen örgüt lideri A.E.'nin de aralarında olduğu 20 kişi, 19 Haziran'da düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı.

Kaynak: AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com