8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bakanlık bünyesinde görev yapan kadın çalışanlara kutlama mesajı gönderdi

ANKARA (AA) - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bakanlık bünyesinde görev yapan tüm kadın çalışanlara mesaj göndererek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Davutoğlu'nun kutlama mesajı, dünyanın değişik bölgelerinde görev yapan Dışişleri Bakanlığı kadın personeli tarafından mutlulukla karşılandı.

Davutoğlu, bakanlıktaki bütün kadın çalışanlara e-posta ile ismen gönderdiği mesajında, kadın çalışanlara, köklü bir kurum olarak nitelediği Dışişleri Bakanlığı'na sağladıkları katkılar için teşekkür etti.

Bakan Davutoğlu, kutlama mesajında, "Sizler gerek yurt içinde gerek yurt dışında üstlendiğiniz çeşitli görev ve kademelerin sorumluluğunu, hiçbir zorluktan çekinmeden, gerekirse en çetin koşullarda layıkıyla yerine getirmek için özveriyle çalışıyorsunuz. Ülkemizin, kültürümüzün ve toplumumuzun temsilinde gösterdiğiniz özen ve titizlikle örnek birer duruş ortaya koyuyorsunuz. Bunları çok yakından biliyor, takip ediyor ve bir kez daha teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha nice günlere sağlık, başarı ve mutlulukla erişmeyi diliyor, eşimle birlikte size ve ailelerinize sevgi ve selamlarımızı iletiyoruz" ifadelerine yer verdi.

Davutoğlu, bakanlık binasında görev yapan kadın çalışanlarla bir araya geldiği toplantıda da tüm katılımcılara lale takdim etti.

 

- Kadın çalışanlardan teşekkür mesajları

 

Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun mesajı, dünyanın değişik bölgelerinde görev yapan Dışişleri Bakanlığı kadın personeli tarafından mutlulukla karşılandı. Çok sayıda kadın çalışan, gönderdikleri cevaplarda Davutoğlu'na teşekkürlerini iletti.

Bakan Davutoğlu'dan aldığı kutlama mesajı karşısında "onurlandığını ve duygulandığını" ifade eden bakanlık çalışanlarından Meral Ataç, duygularını, "Tüm çalışma hayatımda ilk kez en üst düzey bir amirimden böyle onurlandırıcı bir mesaj almanın mutluluğunu duyuyorum" ifadeleriyle dile getirdi.

Türkiye'nin Chicago Başkonsolosluğu'nda 1985'ten beri sözleşmeli sekreter olarak görev yaptığını ve emekliliğinin yaklaştığını belirten Ataç, Davutoğlu ve eşine teşekkürlerini sundu.

Bir diğer bakanlık çalışanı Yasemin Ateşman ise yaklaşık 41 yıldır "büyük bir haz ve onurla" görev yaptığını belirterek, "Bakanlığımızda, bana gerek  bu mesajınızla gerekse dün ilettiğiniz çiçekle bir ilki yaşattığınız, beni onurlandırdığınız için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com