"8 Nisan'da Silivri'deyiz"

"8 Nisan'da Silivri'deyiz"
CHP Uşak Milletvekil Dilek Akagün Yılmaz, TBMM GeneL Kurulu'nda konuştu.

Yılmaz, "Yarın 5 Nisan Avukatlar Günü. Ben, buradaki tüm meslektaşlarımın ve Türkiye’deki tüm avukatların Avukatlar Günü’nü kutluyorum öncelikle. Ancak Avukatlar Günü’nde gerçekten avukatlara yaraşır işler yapılıyor mu, gerçekten yargılamada avukatlar hak ettikleri yerde mi? Bunu sorgulamak istiyorum arkadaşlar, bunu aslında hepimiz sorgulamalıyız. Sadece iyi dilekler, iyi temenniler yetmiyor; bizim mesleğin sorunlarıyla da ilgili, dolayısıyla yargının sorunlarıyla da ilgili burada bazı konuları ortaya koymamız gerekir diye düşünüyorum" dedi.

Sözlerine devam eden Yılmaz, "8 Nisanda Silivri’de Ergenekon duruşması var arkadaşlar. Bu Ergenekon duruşmasına geçen duruşmada gidenler, avukat arkadaşlarımızın orada nasıl bir saldırıyla karşı karşıya kaldıklarını içleri acıyarak gördüler. Bırakın sanıkları, sanıkların uğradıkları haksızlıkları, hukuksuzlukları, o hukuksuz mütalaayı, hukuka aykırı olan mütalaayı, ama avukat arkadaşlarımız orada sadece mesleki faaliyetlerini yaptıkları için dövüldüler, Robocop’larla dövüldüler ve duruşma salonundan atıldılar. Şimdi buradaki bütün milletvekillerine ben soruyorum, avukat arkadaşlarımıza, özellikle hukukçulara soruyorum:

ELLERİNDE BİR SİLAH MI VAR?

Böylesi bir ülkede yaşamayı istiyor muyuz arkadaşlar? Bu hukuksuzluklara, bu savunma mesleğine yapılan saldırılara göz mü yumacağız, sizler göz mü yumacaksınız? Hiçbir şekilde içiniz sızlamıyor mu avukat arkadaşlarımıza yapılan saldırıya? Avukat arkadaşlarımızın elinde bir silah mı var? Avukat arkadaşlarımız orada bir hakaret mi yapmışlar? Sadece müvekkillerini savunmak için, orada söz hakkı istedikleri için arkadaşlarımız bu saldırıya maruz bırakılıyorlar. Arkadaşlar, aynı şekilde, o gün pek çok insan da yine saldırıya uğradı.

8 Nisanda bizler hukukçular olarak gideceğiz, yani milletvekilleri olarak gideceğiz, bütün örgütlerimiz gidecek. 8 Nisandaki o Silivri duruşmalarındaki Ergenekon davasındaki hukuksuzlukları ortaya sermek için, bütün dünyanın gözünün önüne koymak için gideceğiz.


BAKANLIKTAN BARİYER İHALESİ

Ama öğrendik ki orada bariyerlerin konması için ihale açmış Bakanlık. O bariyerler bizlere engel olamayacak arkadaşlar. Orada bu hukuksuzluğa “Hayır.” diyen bütün vatandaşlarımızla beraber biz orada olacağız"dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com