8 proje hibe desteği alma hakkı kazandı

8 proje hibe desteği alma hakkı kazandı
Tarım İl Müdürü Atilla Arslan, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde 8 projenin hibe kredi desteği almaya hak kazandığını söyledi.

Tarım İl Müdürü Atilla Arslan, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde 8 projenin hibe kredi desteği almaya hak kazandığını söyledi.

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Tebliği kapsamında hibe desteği kazanan yatırımcılarla hibe sözleşmesi imzalamaya başladıklarını belirten Arslan 8 projeye toplam bir milyon 812 bin 178 TL hibe kredi sağlanacağını bildirdi. 2006 yılında uygulamaya konan program çerçevesinde toplam 9 projeye bir milyon 291 bin TL hibe desteği sağlandığını anlatan Tarım İl Müdürü Atilla Arslan, 5. etap proje uygulaması ile birlikte ildeki toplam hibe destek miktarının 4 milyon 477 bin 460 TL'ye ulaşacağını belirtti. Tarım İl Müdürü Atilla Arslan konuyla ilgili şunları söyledi; “ İlimizde yapılan değerlendirme sonucu, nihai değerlendirme için Bakanlığa gönderilen projelerden 2 basınçlı damlama sulama, 1 süt işleme, 1 deri işleme, 1 soğuk hava deposu, 1 yumurta paketleme ve depolama, 1 baklagil işleme ve paketleme ve 1 meyve sebze işleme, paketleme ve depolama tesisi olmak üzere 8 proje hibe almaya hak kazanmıştır. 6 proje ise kaynak yetersizliği nedeni ile hibe desteği verilememiştir. Hibe desteği kazanan 8 projenin toplam yatırım tutarı 3 milyon 216 bin 552 TL olup, sağlanacak hibe miktarı 1 milyon 812 bin 178 TL'dir. Mart 2010 tarihinde tebligat yapılan yatırımcılar projelerine ilişkin izin ve ruhsatları alarak 45 gün içerisinde İl Müdürlüğümüz ile hibe sözleşmesi imzalayacaklardır. Projelerin son tamamlama tarihi Bir Aralık 2010 tarihidir. Bu tarihe kadar bitirilmeyen projelerin hibe sözleşmeleri fesih edilecek. 2006 yılında uygulamaya konan program çerçevesinde bu güne kadar toplam 9 tesis tamamlanarak 1 milyon 291 bin 032 TL hibe desteği ödemesi yapıldı. 5 projenin uygulamasına devam edilmektedir. Eylül sonuna kadar bitirilecek bu projelere sağlanacak hibe desteği tutarının 1 milyon 374 bin 250 TL olması beklenmektedir. Toplamda da 4 milyon 477 bin 460 TL hibe ödemesi yapılacak”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com