8 Uzman doktorun tayini Simavlılar'ı üzdü

8 Uzman doktorun tayini Simavlılar'ı üzdü
Günde Bin 500 dolayında vatandaşa poliklinik hizmeti sunan, bölge hastanesi konumundaki 200 yataklı Kütahya Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinden 8 uzman doktorun tayin veya istifa yoluyla kurum ile ilişiklerini kesecek olmalarının ilçede d

Günde Bin 500 dolayında vatandaşa poliklinik hizmeti sunan, bölge hastanesi konumundaki 200 yataklı Kütahya Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinden 8 uzman doktorun tayin veya istifa yoluyla kurum ile ilişiklerini kesecek olmalarının ilçede duyulması, hastaneden yararlanan binlerce hasta ve yakınları arasında tedirginliğe yol açtı.
Başhekim Op. Dr. Naci Çağlar, Kadın Doğum Uzmanı Seyhan Karasu'nun istifa, Anestezi uzmanları Arif Halil İbiş, Arzu Akdağcık, Nöroloji uzmanı Derya Onul Durak, Ortopedi uzmanı Celalettin Dağlı, Genel Cerrahi uzmanı Mehmet Sayan'ın da kendi istekleri doğrultusunda daha cazip buldukları başka yörelere istedikleri tayin taleplerinin Sağlık Bakanlığınca uygun görüldüğünü bildirdi. Çağlar, tayini çıkan uzmanlardan 3'ünün 16 Şubat 2011 tarihi itibariyle kurum ile ilişkilerini kestiğini, diğer uzman arkadaşlarını tayinlerinden vazgeçirmek için ikna görüşmeleri yaptığını vurguladı.
Tayini çıkan uzmanların tebliğ tarihinden itibaren 45 gün içerisinde tayin edildikleri yerde göreve başlamamaları halinde tayinlerinin otomatikman iptal edilmiş sayıldığını vurgulayan Başhekim Çağlar,” İlişiğini kesmeyen 5 arkadaşımı ikna etmeye çalışıyorum. Bunlardan bazılarını ikna edeceğimi umuyorum. 45 gün içerisinde kurum ile ilişkilerini kesmedikleri takdirde tayinleri otomatikman iptal edilmiş sayılıyor. Ancak hastaneden ayrılmaları hususunda ısrar ederlerse yapılacak bir şey yok. Bu arkadaşlarımızla birlikte yıllarca Simav halkının yanı sıra bölge halkına da hizmet sunduk. Her biri alanlarında kendilerini ispatlamış meslektaşlarımın hastanemizden ayrılacak olmalarını vatandaşlar, hasta ve hasta yakınları gibi ben de üzüntü ile takip ediyorum. Ancak devlette devamlılık esastır. Hizmetlerde bir aksamaya meydan vermemek için kalan arkadaşlarımızla el ve gönül birliği yaparak daha çok çalışacağız” diye konuştu.
Son tayinler sonucu hastanedeki uzman sayısının 29'a düşmesinin tedirginliğini yaşadıklarını kaydeden AK Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı, durumdan Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer başta olmak üzere Sağlık Bakanlığını haberdar ettiklerini ve gidenlerin yerine yenilerinin en kısa sürede atanması için çalışma başlattıklarını söyledi. Yağcı,” Vatandaşa sunulan sağlık hizmetlerinin aksamasına izin verilmeyecek. Gidenlerin yerine en kısa sürede yeni uzman atamaları bir an önce yapılacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Hatta 2 uzmanın tayini yapıldı bile” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com