80 Kişilik Geçici İşe 5 Bin Başvuru

80 Kişilik Geçici İşe 5 Bin Başvuru
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde 5 ay 29 gün istihdam edilecek 80 kişilik geçici işe yaklaşık 5 bin kişinin başvurduğu öğrenildi. İş-Kur İl Müdürlüğünce 9 Haziranda kabul edilmeye başlanan müracaatların, 18 Haziranda mesai bitiminde sona erdiğ

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde 5 ay 29 gün istihdam edilecek 80 kişilik geçici işe yaklaşık 5 bin kişinin başvurduğu öğrenildi. İş-Kur İl Müdürlüğünce 9 Haziranda kabul edilmeye başlanan müracaatların, 18 Haziranda mesai bitiminde sona erdiği ve 9 gün içerisinde 5 bin kişinin geçici işe başvurduğu ifade edildi.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı işletme müdürlüklerinde 5 ay 29 gün çalıştırılmak üzere 10 iş makinesi operatörü, 11 arozöz şoförü, 26 ilk müdahale ve diğer araçlar işçisi, 33 gözetleme ve haberleşme işçisi olmak üzere toplam 80 kişilik geçici işçinin alınacağının açıklanmasından sonra 9 gün içerisinde Kütahya genelinde 80 kişilik geçici işe 5 bin kişinin başvurduğu öğrenildi.
18 yaşını dolduranların başvurabildiği alanlarda ilk müdahale ve diğer araçlar işçiliği için en az ilköğretim okulu mezunu olmak, tercihen seyahatlerden etkilenmeyen ve yükseklik fobisinin bulunmaması, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, aynı il veya ilçe hudutları dahilinde ikamet etmek, komisyonun yapacağı mülakatı ve bedensel deneyleri geçmek, iyi halli olduğunu belgelemek, arozöz şoförlüğü için en az ilköğretim mezunu olmak, en az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, komisyonun yapacağı sınavda başarı sağlamak, aynı il veya ilçe sınırları dahilinde ikamet etmek, iyi halli olduğunu belgelemek koşulların alıncacak geçici işçilerde arandığıda daha önceden belirtilmişti.
Başvuru yapan adaylar arasından pozisyonlar itibariyle asil ve yedek aday adaylarını belirlemek amacıyla 25 Haziranda saat 08.30'da Orman Bölge Müdürlüğü Satış Salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacak. İkinci aşama mülakat, uygulama ve bedensel testlerin ne şekilde, nerede ve nasıl yapılacağı aday adaylarına kura çekiminden sonra bildirilecek.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com