800 bin çalışan grevde

800 bin çalışan grevde
Sendikalar Gezi için grev kararı aldı, çalışanlar destek için meydanlarda olacak

Başbakan'ın Gezi Parkı olaylarındaki akıl almaz uygulamaları ve yaşanan şiddete sendikalar da tepkisiz kalmadı. Hükümetin tavrını protesto etmek için 5 sendikanın yaklaşık 800 bin üyesi bugün iş bırakacak.

DİSK (Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu), KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu), TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği), TTB (Türk Tabipleri Birliği) ve TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği)'nin katıldığı grev Türkiye genelinde gerçekleşecek.

Hastanelerde sadece acil servisler hizmet verecek. Sendika üyeleri sabah işyerlerine giderek buralardan toplu olarak şehirlerin merkez meydanlarına yürüyecek ve eylem yapacak.

Yapılan açıklamada, halkın hak ve özgürlüklerinden vazgeçmeyen ısrarlı direnişi karşısında, AKP iktidarının halka karşı, dünyanın gözleri önünde bir saldırı kampanyası başlattığı ileri sürülerek, "Bu nedenle 17 Haziran Pazartesi günü üyelerimiz iş yerlerine giderek, bu saldırganlığa karşı itirazlarını ifade edecek, aciller dışındaki hizmet üretimini durdurarak, şehirlerin merkezi meydanlarına yürüyeceklerdir. Halkımızı söz konusu direnişimizde katkıya, hizmet alımından dolayı yaşanacak aksamalardan dolayı anlayışa, eşit, özgür ve demokratik bir Türkiye için alanlarda birlikte olmaya çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com